| anonim_4396 a întrebat:

Hey,TPU! Are ceva daca ma fac cu lama foarte incet pe burta? Si merge sa ma epilez in zona intima cu crema? Fundaaaaaaaaa

Răspuns Câştigător
| B3HappyN0Worry a răspuns:

Cu lama pe burtă?! Doamne în ce generație trăim. Nu cred că necesiți epilarea pe burtă mai ales daca ești fată! Dacă totuși ai păr destul de vizibil si crezi că te deranjează nu știu. Epilator,cremă,ceară sau orice altceva. În niciun caz sa nu folosești lama. O să-ți pară rău crede-ma. O să crească părul ca la maimuțe și o să ai senzația de periuță la atingere. Sau dacă vrei să scapi de tot de el încearcă epilarea definitivă. Sau dacă faci asta pentru cineva care ți-a zis ca ai păr mare pe burtă,eu zic să stai blândă, ști ca lumea e rea, și până la urmă cine te vrea în viața lui te acceptă așa cum ești, cine nu, e liber să plece! Pentru zona intimă e ok crema. Succes! Fundă?:*

| AnaAna23 a răspuns (pentru B3HappyN0Worry):

Era o idee sunt cateva firecele blonde care nu se vad, n-o sa fac chestia asta! Si zici ca e ok cu crema in zona intima, da?

6 răspunsuri:
| CiocolataCuOreo a răspuns:

laughing Foloseste si tu un big de epilare ( sau de barbierit ) pe burta. Si unele creme nu epileaza toate asa ca mai bine ia bigul big grin

| Niicole a răspuns (pentru CiocolataCuOreo):

Nu mai da-ti astfel de raspunsuri. Poate cineva iti ia ''sfaturile'' in serios

| Mri_Aditzu_1999 a răspuns:

Daca ti-as zice da as primi funda dar tu ai risca sa o mierlesti(La partea cu epilatul pe burta ) Asa ca zic sa nu o faci si sa stii ca cu crema in zona intima nu cred ca merge deci acolo ti-as recomanda benzi

| AnaAna23 a răspuns (pentru Mri_Aditzu_1999):

Tu de unde stii ca esti baiat

| Mri_Aditzu_1999 a răspuns (pentru AnaAna23):

Sunt baiat dar toti avem par fie facial fie pupial big grin