| DedeDedycz a întrebat:

cum pot sa-mi indrept parul fara sa mi se despice varfurile? Alte varianta in afara de placa exista si cum pot sa mi. l indrept?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește un șampon pentru păr drept/disciplinat, aplică pe vârfuri o particulă de lac de păr pentru a sta drept.
Pa, pa.

| AlexandraCroft a răspuns:

Buna Andreea!
Asa cum le-am spus si altor fete cum sa se proteje de caldura excesiva ce o emana placa de intins asa iti voi spune si tie.
Specific ca imi intind parul aproape in fiecare zii si nu am avut probleme cu el din contra este foarte moale, fin si placut la atingere.
In primul si in primul rand sa iti cumperi un sampon pentru par deteriorat sau unul foarte hidratant pentru parul tau pentru ca stii bine ca placa usuca parul si ai nevoie de acesta pentru a-l hidrata.
Balsamul - dupa fiecare spalare este obligatoriu sa il folosesti.
Serul termoprotector - eu cumpar de la Gerovital Plant sunt foarte multumisa si nu costa foarte mult doar 15 ron.
Masca de la Syoss pentru parul deteriorat - este necesara aplicarea lui de 1-2 ori pe saptamana.
Serul pentru varfurile despicate-Iti sugerez tot de la Gerovital Plant se aplica dupa fiecare spalare pe parul umed si nu necesita clatire.
Si de asemenea ceara pentru par-iti fixeaza parul si iti mentine mai mult timp parul drept.
Pentru inceput ai putea sa iti tai varfurile 1-5 cm apoi sa urmezi pasii mei ca sa fii sigura ca am avut dreptate.
Sper ca ti-am putut fii de folos multa sanatate iti doresc.

| Tsunade99 a răspuns:

Cu samponul nivea straight&easy.

| Visatoarea a răspuns:

Cu placa, dar foloseste spray protector.Din cand in cand iti poti cumpara o masca pentru par si o aplici.

| addelle21 a răspuns:

Buna! Poti sa il indrepti si cu peria si feonul sau iti poti achizitona o perie rotativa, ambele variante sunt mult mai putin daunatoare decat placa! Succes!

| elizabeth56 a răspuns:

Buna... sincera nu am auzit alta varianta... Eu am parul cret si mil fac cu placa dar inainte ma dau cu ceva ulei de par..si cat de cat mil protejeaza.

| elizabeth56 a răspuns:

Am o intrebare... ai parul cret ondolat?

| DedeDedycz explică (pentru elizabeth56):

Da am parul cret ondulat

| elizabeth56 a răspuns:

Aha.eu stiam ca samponul acela e pentru pers care au parul drept ...si vor sa le steie nu pentru cele cu parul cretbig grin