| TheWildRose a întrebat:

Heyy! eu sunt in vacanta in Italia si saptamana viitoare ma duc acasa si vreau sa arat si eu 'bine' stiti voi cum e... am 56-57 kg si vreau sa slabesc vreo 3 kg in aceasta saptamana sau chiar mai mult vreau sa slabesc rapid nu mananc mult in cursul zilei mananc dimineata, la pranz ceva usurel si nu mananc mult iar seara cate odata nu mai mananc dupa 6 si zic "cate odata" pentru ca parintii mei ma obliga sa mananc ce imi puteti spune? de diete, pastile, sport nu ma pot tine eu sunt f pofticioasa spuneti-mi ceva ce ati incercat voi si a dat rezultate ceva simplu va puppp:*

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 kg intr-o saptamana este deja prea mult, ce sa mai vorbim de o slabire mai consistenta in acelasi interval de timp? Poti slabi, fara probleme, chiar si 5 kg pe luna, dar nu mai mult.Cat despre dieta si pastile, nu e nevoie de ele, intrucat o alimentatie echilibrata este suficienta.Dar ce legatura are sportul cu poftele? Fara el nu poti obtine in mod sanatos silueta dorita, deci trebuie sa-ti schimbi atitudinea fata de el.Am mai raspuns la intrebari asemanatoare, iar raspunsul meu(si nu numai)il gasesti aici: http://www.tpu.ro/......sau-macar/ Cateva completari pe care le fac sunt legate de pofte si de ora ultimei mese a zilei.Cand ti-e foarte pofta de ceva anume, poti gusta, dar in cantitati mici. Spre exemplu, daca ti-e pofta de ciocolata, poti manca 2-3 patratele intr-o zi, dar nu mai mult.Asta,in schimb, daca iti este foarte pofta. Daca doar te duce gandul la acel ceva, ignora-l! Cat despre ultima masa a zilei, ora 6 e un mit! Trebuie sa intelegeti ca daca lucrati noaptea, spre exemplu, pana la ora 6 dimineata, daca luati ultima masa la ora 18:00 riscati sa lesinati la serviciu.Acelasi lucru este valabil si daca stati pana tarziu noaptea, nu veti rezista si vi se va face foame.Important este sa luati cina cu 3-4 ore inainte de culcare, sa fie usoara si, bineinteles, in cantitati moderate.Astfel si somnul va fi linistit si nici silueta nu va fi pusa in pericol.Succes.