| curioasa01 a întrebat:

Îmi poți recomanda o cremă de albire a tenului eificentă pentru cicatrici acneice? Alternativele homemade nu prea ajută.

Răspuns Câştigător
| danielaxyz a răspuns:

Crema cu extract de melc de la Herbagen, eu o folosesc de mult timp, efectul se vede in timp

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Exfoliaza-ti regulat tenul si o sa scapi de pete si cicatrici.

| curioasa01 explică (pentru Bondarel99):

Fac asta deja, însă nu e o metodă îndeajuns de eficientă.

| Bondarel99 a răspuns (pentru curioasa01):

Pai nu te gandi ca il folosesti de cateva ori si gata, trebuie sa faci asta de 2-3 ori pe saptamana,doar seara sau daca vrei dimineata foloseste o crema de protectie solara,ingrijeste-ti tenul corespunzator,gel demachiant, lotiune tonica dim si seara si dupa vreo cateva saptamani/luni o sa vezi rezultatele.
Daca vrei neaparat crema de depigmentare, intreaba la farmacie sau la plafar, dar nu stiu cat de eficiente sunt, eu am auzit doar de Skincode.

| curioasa01 explică (pentru Bondarel99):

Tot ce zici fac deja, e de rutină. happy
Eu am auzit de multe, vreau să știu care e (mai) bună.

| piti77 a răspuns:

Eu iti recomand lotiunea si crema de fata pentru albire preparata in farmacie (trebuie sa gasesti o farmacie in orasul tau care are laborator si face preparate). aceste produse sunt foarte eficiente si au un pret rezonabil

| Farmec a răspuns:

Pentru problema ta iti recomandam sa incerci crema antiimperfectiuni din gama Gerovital Plant ( http://farmec.ro/produse/ten/crema-antiimperfectiuni-18.html)Este un produs modern de înfrumuseţare cu o formulă special concepută pentru uniformizarea şi redarea strălucirii tenurilor pătate, pigmentate neuniform, cu semne rămase de la acnee, etc.Prin ingredienţii prezenţi în formulare, crema exercită o acţiune complexă:

decolorează petele existente şi îndepărtează stratul de celule moarte de pe suprafaţa pielii prin efectele acizilor din fructe, uniformizând tenul
previne apariţia petelor noi şi îmbătrânirea accelerată a pielii şi prelungeşte în timp efectul de decolorare prin prezenţa extractului antioxidant, antistres din Floare de Colţ
emoliază, hidratează şi hrăneşte epiderma, reface filmul protector superficial prin uleiurile vegetale prezente în formulă (Unt de Cacao, Ulei de Soia, Ulei Jojoba)
reface integritatea şi aspectul sănătos al pielii prin prezenţa extractului de Boswellia Serrata.