| MsYourDarling a întrebat:

In cautarea placii de par ideale... Ce parere aveti?
Placa de par Rowenta Respectissim SF7870, 200 grade, LCD, Ionizare, alba

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

E o placa buna, insa are un pret mult prea mare pentru cea ce poate sa faca. Ionizarea aproape ca nu ajuta cu nimic, se incalzeste greu in 30 de secunde, temperatura maxima e o temperatura destul se mica. Nu stiu ce sa zic sa dai 270 lei pe o placa care nu stie sa faca prea multe mi se pare exagerat. Eu am o placa de la Remington, e mult mai buna decat cea de la rowenta singurul dezavantaj e ca nu are ionizare in rest e de 100 de ori mai buna decat cea de la rowenta. Uite aici mai multe placi de la Remington care mi se par cele mai bune placi care le'am testat eu: http://www.emag.ro/......ov--pS8002
http://www.emag.ro/......py--pS9951
http://www.emag.ro/......ri--pS6500 ( placa asta o am eu, e cea despre care ti'am vorbit mai sus, e mult mai buna decat cea de la rowenta, are un pret mult mai mic, poti sa iti faci si bucle cu ea si eu o am de 1 an si imi indreapta parul la fel ca in prima zi in care am folosit-o)
http://www.emag.ro/......ri--pS2044
Si nu uita inainte de a folosii placa folosesste un spray termo-protector pentru par.

| LoveUbutUdontCare a răspuns (pentru KellyGreen):

Nu ai dreptate deloc... si asta o garantez eu deoarece am placa aceasta rowenta si am si placa Remington.
1. Ionizarea ajuta f mult (orice placa buna cu ioni protejeaza mai mult parul decat un simpla)
2. se incalzeste chiar extrem de repede...crede-ma pe cuvant. Degeaba alte placi spun ca se incalzesc in 15 sec, dar aceasta chiar se incalezeste cum ai pornit-o.
3. Temperatura max e perfecta. Placile care indreapta pana la 230 sunt prea periculoase (tinand cont de faptul ca la 233 de grade parul arde). Imi imi intind parul la 155 si intinde f bine. E mult mai buna dp asta de vedere decat alta placa, unde trebuie sa urci temp exagerat.
4. Pretul e cam mare ce e drept, eu mi-am cumparat-o cu 225 lei de la Altex, cred ca am prins-o la reducere.
Ce e in dezavantaj e faptul ca faci bulce mai greu, dar reusesti daca te obisnuiesti, si are o banda de cauciuc care ingreuneaza intinderea, deci nu te poti grabi cu aceasta placa. Oricum e buna, lasa parul foarte lucios, si chiar e super.

| KellyGreen a răspuns (pentru LoveUbutUdontCare):

Si eu cu placa Remington imi fac parul la 150 de grade perfect.

| GeorgianaStefaniaa a răspuns:

Este buna, cam orice placa nici prea proasta dar nici prea exceptionala. Daca te gandesti pana la urma orice placa iti arde parul; daca iti iei cateva solutii poate iti mai atenueaza.

| Cαтєα21 a răspuns:

Iti propun Rowenta cf 7711, indreapta foarte bine.