| puricel a întrebat:

Intrebare pentru fundita pentru cei care stiu.
Daca un baiat cu pielea f alba si cu vreo 10-15 alunite pe tot corpul merge la solar, se expune rau?
Gen. stim care sunt dezavantajele solarului, dar vreau pareri de la fetele cu un 'dosar' bogat de informatii. Am un tovaras panicat.
Ms:*

2 răspunsuri:
| Aliutza a răspuns:

La solar merg mai ales fetele cu pielea foarte alba, asa ca, daca o ia incetisor si nu incepe direct cu 10 minute, ci cu vreo 3 minute prima data si creste progresiv nr lor, nu cred ca i se poate intampla ceva. Oricum, solarul ii dauneaza, dar nici soarele nu`i face bine daca are pielea asa alba. 15 alunite pe tot corpul nu e mult, dar trebuie sa le acopere pe cele rosii si pe cele iesite in afara (daca are).
Eu ii doresc succes!

| Epurean a răspuns:

Cel mai bine e sa nu mearga la solar indiferent daca are alunite sau nu