| MadaMadalina1234 a întrebat:

M-AM DECIS SA MA VOPSESC BRUNETA. Mi-am luat chiar azi o cutie de vopsea, insa nu stiu daca imi ajunge doar una. Pe foaia primita in cutie scrie ca parul ce depaseste barbia necesita 2 cutii. Parul meu atinge usor umerii si il am mai scurt in spate si putin mai lung in fata. Ideea e ca am si foarte putin par deoarece imi cade destul de mult si e foarte firav. Am citit si pe internet ca parul necesita 2 cutii de vopsea cand depaseste umeriilaughing nu stiu ce sa mai cred. Stie cineva daca am nevoie de 2 cutii in conditiile astea? Folosesc vopseaua schwarzkopf purecolor.

5 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Și eu tot schwarzkopf folosesc și am nevoie de 2 cutii. Părul e bob mai sus de umeri. Daaar, eu am părul foarte des, probabil din cauza asta.
Totuși, din proprie experiență îți spun că mai bine iei 2 cutii și folosești doar una și cealaltă o ții pentru când te revopsești, decât să iei doar una. Eu cu vopsea doar la rădăcini am constatat că nu îmi ajunge așa că am mers cu boneta de vopsit pe cap prin Carrefour să mai iau o cutie laughing nu-ți doresc aceași experiență laughing

| MadaMadalina1234 explică (pentru MadRaven):

Ok, cred ca o sa-mi iau 2 cutii

| Violleta2022 a răspuns:

In situatia in care iti cade parul si il mai ai si foarte subtite, nu-l vopsii, ca risti sa-ti cada si mai mult.
Pe un par cu probleme, nu pui chimicale, ca-l termini!
Da-i pace, lasa-l fara vopsea, ca-ti va pica mai rau ca niciodata.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Deci daca parul meu depaseste putin zona pieptului trebuie sa imi iau 4 cutii? laughing
Producatorii spun asta doar pentru a vinde mai mult.

| Catalina990099 a răspuns:

Dacă ai părul pana la umeri iti ajunge o singură cutie.nu e nevoie de 2.