| Ingognito a întrebat:

Mai voi fetelor cu parul lung cum reusiti sa va spalati pe par adica eu am parul normal pentru un baiat si pun ceva Sampon sa imi acopar parul dar voi cu parul asa lung cum va descurcati?

6 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Spuma de la șampon se umfla suficient de mult cat să cuprindă și părul lung folosind cam aceeași cantitate de șampon.
Totusi dacă părul e foarte lung atunci ne trebuie ceva mai mult șampon.

| anamariarot a răspuns:

Nu-i nevoie de doctorat să-ți poți spăla părul lung laughing

| Elena9328 a răspuns:

Mă spăl cu PANTE și recomand.
E foarte bun, adică eu am parul peste fund și nu l am avut în viața mea încurcat. Nu recomand sa l Pieptani după baie, ci doar după ce l usuci cu feonul, nu cu prosopul că devine tocat pe parcurs. Îmi las capul pe spate. Se spala foarte ușor. :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel. Eu am parul pana la fund. Il ud, il fac ghem si pun un pumn de sampon laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu...il dau cu multa apa apoi pun sampon destul....si-l spallaughing

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Teoretic samponul se aplica numai la radacina parului asa ca lungimea nu conteaza. Cand te clatesti de sampon oricum o sa se prelinga pe restul firului de par pana la varfuri.