| darts01 a întrebat:

Mi s-a stricat un ochi de la oboseala, mi s-a zabrcit si a ramas asa ce as putea sa fac sa il readuc la normal si sa nu aud chestii de genul sa ma odihnesc ca asta stiu deja.M ar ajuta sa iau suplimente cu colagen si acid hialuronic?

Răspuns Apreciat de Editori
| anonimg a răspuns:

Iti recomand vitamina A care se găsește în morcovi. Consuma-i ca atare. Există și niste picături la farmacie care ti le poti pune singur acasă.
Dar toate acestea nu sunt de prea mare folos dacă nu îndepărtezi cauza.
E bine să renunți chiar și la un servici care duce la imbolnavire. Dacă o muncă nu dezvolta si sănătatea ci o agravează, atunci trebuie să renunțăm la o astfel de muncă. Pentru că banii castigati prin pierderea sănătății, nu vor fi suficienti pentru câștigarea acesteia.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu te ajuta nici unul.
Taie multa ceapa, sa te usture la ochi, iar lacrimarea puternica te va ajuta.

| AliGab a răspuns:

Pai vad ca stii raspunsul: odihna. La ce mai intrebi de lucruri care nu ajuta daca odihna este singura in stare sa te ajute cu adevarat sa iti revii?

| darts01 explică (pentru AliGab):

Nu e clar ca de ea nu pot sa am parte si de aia caut alte solutii? si acum vine replica ta probabil ca:"pai fa sa ai parte cumva", ar trebui sa fie clar ca daca am zis in afara de ceva anume stiu eu ca ceva ul ala nu e posibil

| Denila123 a răspuns:

Mananca un kg de morcovi, morcovi sunt buni pentru ochi