| Secreeeeeeeeeeet a întrebat:

Nu credeam ca o alunita ma poate face sa ma simt atat de naspa dar, am o alunita pe obraz si nu este mare si inestetica dar, din ea imi ies vreo 3 firicele de par, mi-e frica sa le tai ca poate imi tai si pufful de pe margini, si poate se inegresc firele de par pentru ca pufful meu de pe tot corpul are firul subtire dar lung. Ce sa fac? daca imi voi taia firele de par, va mai fi radacina si va fi o senzatie neplacuta la atingere si in plus de asta, ca sa le pot taia, trebuie sa aiba o anumita lungime, imi trebuie o foarfecuta foarte mica. nu vreau sa fie mai mult de jumatate de centimetru firul.

2 răspunsuri:
| Rebecca123 a răspuns:

Nu ti le taia ca tot vor creste inapoi caci radacina tot ramane..Las-o asa si nu umbla la ea ca nu este de gluma cu alunitele iti spun din proprie experienta.

| InteractiV a răspuns:

Recomandat este sa nu le tai.Deoarece daca tu le tai.Vor creste tot mai mari.Se spune ca cu timpul usor usor se retrage. Deci nu iti fa griji.Nu o sa creasca mai mare. Si eu am avut una. Timp de vreun an.Nu am bagat-o in seama iar acum a disparut.Simplu.Si apropo ferestete de soare.E periculoasa daca stai la soare.Salut.