| Gabriello02 a întrebat:

Nu inteleg de ce colegii tot zic despre mine ca arat a boschetar? Nu miros urat, am hainele curate, bine ies cam rar din casa si sunt ceva mai palid si pe dinti nu ma spal in weekend sau vacante, baie fac din 3 in 3 zile, transpir ceva mai des din cauza ca sunt mai grasut? Dar nu cred ca astea ar fi motive sa fiu considerat boschetar.

18 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Dar de ce nu te speli pe dinti zilnic? daca e weekend sau vacanta? E vacanta si la igiena orala?
Probabil ca ceva din tinuta ta (par netuns sau ciufulit, haine mototolite,
lipsa de asortare la haine, mers dezlanat...) dau aceasta impresie.

| Gabriello02 explică (pentru Elianna):

PIn anotimpurile firguroase port caciula iar cand o dau jos nu imi mai sta bine parul si da uneori merg nitel mai ciudat din cauza sensibilitati la soare.

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru Elianna):

"Dar de ce nu te speli pe dinti zilnic? daca e weekend sau vacanta? E vacanta si la igiena orala?" ---> Mor de râs! = ) ) ) )

| bibiiiy a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

E bine ca nu sunt singura care moare de ras, dupa faza astalaughing)))

evenso
| evenso a răspuns:

Nu te speli pe dinti in weekend si in vacante? nici nu vreau sa-mi inchipui ce e in gura ta.
Dus macar faci zilnic?

| Kaℓi a răspuns (pentru evenso):

A zis ca din trei in trei zile.
Presupun ca se considera amuzant.

| evenso a răspuns (pentru Kaℓi):

A zis de baie, daca nu te speli timp de 3 zile puti nu altceva, de asta am intrebat daca face macar dus.

| Gabriello02 explică (pentru evenso):

Doar vara.

| evenso a răspuns (pentru Gabriello02):

Inteleg, atunci ar fi bine sa inveti un lucru, dus sa faci zilnic minimum o data, daca e cazul de mai multe ori, indiferent ce anotimp este.
Du-te la stomatolog si rezolva-ti problemele dentare, mai mult ca sigur ca ai.
Si ca sa iti dai seama ce nu e in regula inca cu tine, ar fi bine sa te uiti in oglinda de sus pana jos si fa o comparatie cu altii, sau sa ceri parerea sincera apropiatilor tai.

| Gabriello02 explică (pentru evenso):

Persoanele apropiate nu mi-au reprosat niciodata chestiile astea, ci doar colegii de liceu(sunt in primul an si nu mam putut acomoda din cauza depresiei incepute in luna iulie).

| evenso a răspuns (pentru Gabriello02):

Stiai ca asta este si un semn al depresiei? cand cineva se neglijeaza?
Atunci roaga pe colegii tai sa spuna exact ce vad la tine in neregula si pe urma poti analiza lucrurile.

| Madaliinaaa a răspuns:

Eşti ciudat, dar sfatul meu este să ignori lumea şi să te speli pe dinţi. Baftă!

Răspuns utilizator avertizat
| Hydrangeaceae a răspuns:

Hristos a înviat!
Păi uite care cred eu că e adevărata problemă. Nu te îngrijeşti destul fizic. Spală-te pe dinţi în fiecare zi deoarece mirosul neplăcut poate îndepărta colegii. Nimănui nu îi place să vorbească cu cineva căruia îi miroase urât gura. Ieşi mai des din casă, întâlneşte-te cu prietenii, socializează cu ei şi demonstrează că ţi-au pus o etichetă greşită. Dacă transpiri repede, fă duş în fiecare zi de două ori. Apa şi săpunul nu reprezintă o avere.
Sărbători Fericite!
Pa-pa.

| gingergirl1 a răspuns:

Pai...sa dam la o parte faptul ca nu te speli pe dinti in vacante si weekend-uri rolling on the floor ciudata treaba da' ma rog...stiu ca de obicei copii sunt foarte rai dar presupun ca au si ei motivele lor thinking
"colegi tot zic despre mine ca arat a boschetar..." poate nu sti sa asortezi hainele sau sunt sifonate...nu stiu incearca sa fi si tu mai ingrijit, spala-te zilnic, igena orala bine pusa la punct, imbracat cat se poate mai bine si o sa fie mai okwinking

| RoxKnkK a răspuns:

Sincer uni se fac boschetari fara motive doar asa.

| qpNebuniiSubStele a răspuns:

Nu prea sunt motive sa fi considerat boschetar. In fine, daca transpiri asa des spalate mai des si spalate pe dinti in fiecare zi, nu conteaza daca esti in vacanta! Igiena este foarte importanta. Totusi nu conteaza parerea altora, ci cum te vezi tu!