| ClassyAndSassy a întrebat:

Nu stiu ce sa fac.Sunt fata.De dimineata cand ma trezesc sa plec la scoala stau extrem de mult sa-mi aleg hainele.Si seara la fel.Ma puteti ajuta?
(fara raspunsuri rautacioase,gen uniforma, va implor)
Funda si este cam urgent.

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Tot mai bine era pe vremea mea cu uniforma. nu aveam acesta dilema.
Bun...Sambata sau dumunica, cand esti mai relaxata poti face mai multe combinatii de haine, vezi cu ce iti sta mai bine. Faci,, parada modei'', mai ceri parerea mamei sau a unei prietene. Apoi pui combinatiile in dulap cu bilete (asta luni, asta marti....si tot asa pe intrega saptamna.

| BiuL a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nu-i rea ideea thinking asa fac si eu cand plec la facultate (fac in alt oras) imi aleg pe zile cam ce combinatii sa port plus cate o tinuta doua pentru ocazii speciale.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să le pregătești de cu seara!
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

SImplu, ti le pregatesti de cu seara, si daca dureaza mult, pui niste muzica si ai timp seara jumate de ora, o ora, cat iti poate lua sa alegi hainele, inclusiv lenjeria si accesoriile, le pun pe un fotoliu sau o masa si dimineata nu mai pierzi timpul cu alesul tinutei.

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Poti sa alegi de seara ce haine vei purta maine si odata ce ai decis sa lasi ca sa ramana aceeasi decizie si dimineata, La inceput iti va fi greu dar gandeste ca numai tu esti persoana care decide si nu trebuie sa decizi doua lucruri diferite in doua zile diferite.

Răspuns utilizator avertizat
| Meow15 a răspuns:

Eu fac aşa : duminică [ ca să am timp :d ] fac 5 perechi de haine. şi spun " cu astea mă îmbrac luni, cu astea marţi, etc ".

| FrancezuTau a răspuns:

Eu la toate scolile am vazut uniforma, e mult mai bine cu uniforma, nu mai stai cu orele sa-ti alegi hainele.Ca nu iti trebuie nu stiu ce haine la scoala, uniforma si gata.