| Muflă a întrebat:

Părul meu e idiot. În partea dreaptă se curbează spre exterior, în partea stângă se curbează spre interior şi m-am cam plictisit să-l am mereu tuns în scări, deci întrebarea e dacă ştie cineva vreo tunsoare care să se-nţeleagă bine cu genul ăsta de flo- ăăă, păr. Vreau poze. Preferabil nu linkurile alea care se-ntind pe juma' de pagină.

11 răspunsuri:
| JokoSmile a răspuns:

Hi. Wow esti cumva sora mea de mult pierduta? laughinglaughinglaughing Fix asa patesc si eu la fel exact la fel. Eu nu am parul tuns in scari, il am drept taiat, ca drept nu e, sunt ondulata spre creata sau creata oricum dupa baie zici ca am bagat degetele in priza. Eu ma fac cu placa dar ce crezi ca ramane drept? Neah se onduleaza in directiile specificate mai sus, macar nu mai e cret. Deja m-am resemnat asa ca atuci cand vad ca se face asa il las pe spate il ciufules putin apoi mil aranjez si arata ondulat si rebel e chiar dragut. Nu imi mai bat capu...
Oricum daca vrei sa te tunzi incearca un salon bunwinking
Peace

| Maariiaa a răspuns:

Nu îți recomand să te uiți pe internet. Du-te la un coafor de încredere, la o doamnă care tunde bine, sunt oameni mulțumiți de ea și e destul de populară și să îți arate poze sau să îți recomande ceva. Lasă link-urile și bazează-te pe relitate.
Ce te-ai face fără internet?

| Muflă explică (pentru Maariiaa):

Pentru început vreau doar să mă inspir, dacă fac vreo schimbare vreau să mă gândesc la ea din timp, nu s-aleg o tunsoare pe moment.__.

| CristalClear a răspuns:

Am aceeasi problema, doar ca eu daca l-as tunde mai scurt sta umflat si ondulat straight face. Partea buna e ca mi-l indrept zilnic dar nu se arde, nu nimic. Eu il mai dau cu putina spuma la varfuri dar tot nu sta cum vreau eu...I hate my hair.

| Musique a răspuns:

Http://www.modista.ro/......yles-6.jpg cam asa e acum? (scuze, da numa` pe afoana asta am gasit-o. )

http://www.modista.ro/wp-content/uploads/pixieBeckham-Victoria-Bob-Hair.jpg asa, din cate am vazut eu, nu ti-ar sta bine

http://ancutzablog.files.wordpress.com/......5p02e1.jpg ciudat, da ma rog, nu-ti cunosc gusturile...

http://static.becomegorgeous.com/......_thumb.jpg banuiesc ca,daca ar fi asa scurt, nu s-ar curba.
in fine. nu imi folosi atat de des placa. :|
lasa-l natural, se indreapta el asa :D

| Muflă explică (pentru Musique):

Lol nu umblu cu cărare pe mijloc... păru' meu seamănă mai mult cu cel al tipei din ultima poză. Şiii dacă-l las natural mi se fac nişte sarmale de la urechi în jos, arată naşpa._. Bob am fost tunsă şi da, mi-a stat oribil (plus că nu puteam să mă bucur de ploaie sau vânt că se-ncreţea şi se umfla imediat :-l ) Darrrr mersi c-ai pus poze în loc să mă iei cu SF-uri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E din cauza cum dormi dupa ce faci baie. Preferabil l'ai tine o ora prins intr'o coada in crestetu capului dupa ce se mai usuca cat de cat si cand dormi il desfaci sau poti sa il ti in continu in coada aceea.
Ai putea sa il lasi lung, sa ajunga la bust.

| Muflă explică (pentru anonim_4396):

Păi momentan arată cam aşa http://hairstyle2011.net/......e-2011.jpg Mărog, puţin mai scurt. Nu e de la cum dorm, l-am ţinut şi în coadă, i-am făcut de toate... Şi-l îndrept cu placa zilnic, da' după două ore tot ca el face. Prinsul în coadă-l face şi mai rău

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai putea lasa hi5, fb un id ceva ca sa ne dam si noi seama cu ce te lupti straight face.

| Muflă explică (pentru anonim_4396):

Nu-mi fac niciodată poze când am păru-n halu' ăla... doar proaspăt întins, deci nu prea ai cum să-ţi dai seama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu te'as ruga sa te straduiesti sa iti faci una pentru ca este foarte greu sa "lucrezi " cu ce nu vezi.laughing