| laryss a întrebat:

Peste o luna am banchetul de clasa a 8-a. Nu sunt foarte inalta...am 1.68 m, 78 cm bust, 73 abdomen. Nu stiu ce rochie sa-mi aleg. Ma gandeam una care sa fie dreapta pana la solduri, si de acolo cu volanase. Insa atunci cand dansezi...adica iti misti soldurile nu se vede deloc cum ca te-ai misca. Am mai patit-o odata. Cu rochia dreapta...nu ma prea impac. Un sfat? Ce se poarta? [nu-mi place culoarea negru] O poza? Un link, ceva?

Răspuns Câştigător
| JustMeFlory a răspuns:

Eu iti recomand Www.starshiners.ro
Rochitele sunt foarte misto si sunt si de calitate, iar pretul este foarte accesibil. Eu am cumparat de la aceasta firma si sunt foarte multumita de ei. Sper ca te-am putut ajuta.

20 răspunsuri:
| claudya a răspuns:

Incearca o rochita vaporoasa care sa-ti acopere cei 73 cm din talie si nu opta pentru volanase ca nu -ti vor veni bine, iar culoarea rochitei avind in vedere varsta ar putea fi tot ce e viu colorat dar nu exagerat, cu o lungime medie si cu bretele, folosindu-te si de un bolero...

Răspuns utilizator avertizat
| raluckutzaraluckutza a răspuns:

Pai ti s-ar potrivi o rochita gogosar dar nu din bumbac,din satin fin culoare mov inchis,roz, alba si botine fara toc negre sau albe sa se asorteze cu rochita, botinele sa nu fie aceeazi culoare cu rochita! si un plic mic care sa fie aceeasi culoare cu rochita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da intra pe rochii de banchet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei incearca firmele ZARA sau TARA sau KENVELO

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 1, 73 ce ai face in locul meu? si eu am peste o luna banchetul.nu pot sa port nici pic de toc.nashpaacrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.starshiners.ro/......black.html depinde de corp...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am banchet peste o luna si am cam aceleasi masuri happy eu iti propun sa iti iei o rochie stil marilyn monroe. poti sa iti iei orice culoare iti place. eu personal am una neagra cu buline albe si desi suna ciudat arata foarte interesant. dar nu sonteaza neaparat stilul rochii cat sa te simti bine cu ea. nu incerca sa critici o rochie doar pentru ca ti se pare ca cu iti vine bine forma sau culoare, mai bine o probezi si iti vei da seama cum vine pe tine. stilul si culoarea. sper sa te ajute happy si succes la bal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super rochia...in sf va si la mine banchetul si e o rochie numai buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ti s-ar potrivi o rochita fara bretele, stransa sus si larga de la solduri in jos si viu colorata in nici un caz neagra.
http://www.gojane.com/44547-dresses-pleated-detail-strapless-dress.html
Rochia din linkul de mai sus cred ti s-ar potrivi.
Bafta in alegerea rochiei potrivite si sper ca ti-a fost de ajutor sfatul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alegeti ceva in care te simti tu bine si in acelasi timp sa iti placa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu ma uit la poze pe internet ca sa ma inspir uitate pe saitul asta poate te ajuta : www.pink-mania.info/rochii-de-seara
Sper sa te ajute!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti s-ar potrivi o rochie fara umar pe roz foarte inchis si sa fie cu volanase sus si dupa aceea dreapta si stransa cu un fel de cordon si intr-un colt cu imprimeuri de flori. ti-ar sta minunat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si ce gusturi ai
daca esti grasuta mai slabeste intreaba un specialist parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tiar sta bine o rochie dreapta dar este adevarata faza cu dansul
parerea mea este ca ar trebui sa porti o rochie scurta si nu dreapta

| capsuna16 a răspuns:

Salut! Si eu am banchetul peste o luna si nu stiu ce rochie sa imi aleg

| anicka a răspuns:

Am banchetul peste o luna jumate si nu stiu ce rochie sa`mi aleg.am si o problema cu cosurile de pe spate.nu vreau ceva cu spatele gol sau cu bretele.as vrea o rochie putin mai larga. ce imi recomandati?

| anicka a răspuns:

Am banchetul peste o luma jumate.si nu stiu ce rochie sa aleg...am si o mica problema.am cosuri pe spate si pe umeri si nu as vrea sa se vada.nu stiu ce sa aleg. voi ce imi recomandati?