| cristina93 a întrebat:

POt sa amestec praful decolorant Kallos cu apa? Sau pot sa il pun direct in vopsea? Pe plic scrie ca trebuie sa il amestec cu crema decoloranta de la kallos. si nu am, pot sa il pun in vopsea?

3 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

NU pune decolorant în vopsea, o să strici culoarea și o să-ți faci părul varză 0_o Dacă pe plic scrie că trebuie să amesteci praful cu crema aia înseamnă că lucrează împreună și n-o să aibă același efect dacă pui apă.

| Rubi91 a răspuns:

Sfatul meu e sa nu iti decolorezi parul niciodata. Poti sa il vopsesti ce culoare vrei, ce prinde, mai bine te lipsesti decat sa il decolorezi.Eu mi-am facut suvite albastre pe un par frumos, natural si le-am decolorat.Si acum se incurca si apar mereu chiar daca ma vopsesc.Gandeste-te de 10 ori inainte sa te decolorezi.Ai grija de tine si de parul tau laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema decoloranta e de fapt oxidantul care in mod normal la cumpararea prafului decolorant trebuia sa il primesti si pe el.amestecand praful cu apa nu obtii nimic decat un amestec inutil si daca amesteci praful decolorant cu vopsea s-a dus parul tau.