| anonim_4396 a întrebat:

Poti face cosuri pe frunte de la breton?

13 răspunsuri:
| anad a răspuns:

"9. Noul tau breton : Iti faci mult doritul breton pe toata fruntea si dintr-o data observi cum cosurile iti apar ca ciupercile dupa ploaie. Acest lucru se intampla din cauza uleiurilor naturale de pe piele si a produselor de stilizare a parului care se freaca de frunte. Sfatul nostru este sa-ti tii bretonul curat si sa-l porti cat de des poti strans sau dat pe spate." http://frumusete.ele.ro/9-cauze-ale-aparitiei-cosurilor_--a10564.html

| laura23 a răspuns:

Da, mai ales daca ai tenul gras

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

De la transpiratie combinata cu praf poti avea cosuri dar acestea pot aparea si din cauza transformarilor hormonale datorita varstei. Cu o igiena impecabila se poate rezolva.

| Vizitiul a răspuns:

Hai sa le zicem iritatii, dar cosuri nu!

| Xonia a răspuns:

Da
Daca transpiri din cauza bretonului

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Nu cred ca are legatura cu bretonul tau cosurile ci mai degraba cu modificarile hormonale prin care treci la varsta ta si nu prea ai tu ce face pentru ca le poti infecta foarte usor daca nu respecti igiena stricta cand le dai cu ceva trebuie sa te speli bine pe maini si pe fata sa nu pui orice pentru ca nu ti se potriveste varstei si tipului de ten ar trebui sa te duci la dr. dermatolog el va stii exact ce ti se potriveste pentru tipul de ten si varsta ta si iti va da un tratament corect pentru ca altfel il poti extinde si pe fata daca nu ai grija cum te tratezi sant atatea metode si solutii pentru a le trata dar trebuie sa iti spuna dr.care e mai buna pentru tine nu mai asculta de alte sfaturi care nu au competenta medicala sa ti le dea pentru ca s-ar putea sa nu fie bune .

| rebb a răspuns:

Pai depinde.ar trebui sa-ti speli parul mai des ca sa fie curat mereu si sa nu iti apara pe frunte cosuri sau puncte negre etc.totusi...asta depinde de tenul fiecaruia.

| mrrry a răspuns:

Dapstraight face
eu una care nu prea aveam cosuri adica ff rar imi aparea 1 sau 2
acum m-am umplut de cosurisad

| Andreia1 a răspuns:

Da poti face, cel mai des este varabig grin este de preferat sa ti'l prinzi cu o agrafa cevabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, daca parul iti este uleios

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, pe breton se depun tot felul de microbi.
Ei atingand tenul dezvolta cosurile.
Mie poti sa imi zici 24 din 24 ore sa imi strang parul ca nu o voi face si de asta pe marginea fetei imi mai apar cosuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, mai ales daca e cald, transpiri, si din cauza bretonului iti ies cosuri :d

| never_2397 a răspuns:

Nu cred, ca si eu am breton si nu am cosuri pe frunte.depinde de tenul fiecaruiahappy