| AnneIsHere a întrebat:

Sall, ma numesc Elena si am 11 ani, as avea o problema cu greutatea, adica nu sunt grasa sunt foarte inalta si am putina burtica si celulita. Ce sa fac ca sa slabesc cat mai repede?(la dulciuri nu prea pot renunta).

7 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Daca nu iti place prea mult sportul, incearca sa dansezi o ora pe ziwinking o sa dea roade. Bafta! (nici aerobicul nu e rau )

| AnneIsHere explică (pentru IsabelaIssa):

Dam. am facut dans 2 ani.atunci eram mai gsa laughing

| IsabelaIssa a răspuns (pentru AnneIsHere):

Daca combini mancarea - un regim bun dar nu drastic- cu ceva abdomene si putin aerobic o sa fie bine. Si eu am putina burtica, dar nu m-am stresat niciodata pentru asta pentru ca slabesc foarte usor, fara sa vreau happy si fara nici un sport. dimpotriva. cand muncesc forte mult ma ingras, iar cand stau acasa slabesc. Cred ca am organismul putin invers. Nu ar strica sa te duci putin la sala. acolo vei sti exact ce parti ai de lucrat. Bafta!

| sabina_6278 a răspuns:

Fa sport zilnic. Eu la 13 ani am 34 de kilograme si aproape 1 60 si fac sport zilnic si mananc si eu dulciuri non-stop. cate kg ai?

| AnneIsHere explică (pentru sabina_6278):

55,faza e ca aat de 14 ani ca sunt inalta si manac foate putin si multe fructe, si mancaea maâea pref e salata spot, nici nu mai vb fac volei

| Rebecadulcic a răspuns (pentru AnneIsHere):

Pai atunci poate ai un organism mai greu de intretinut de exemplu:colega mea e foarte slaba si mananca multe, multe dulciuri si nu face sport.../.

| bizzus a răspuns:

Elena? Hmm...ai un nume frumos deci presupun ca si tu esti frumoasa, eu cred ca daca nu te-ai nascut grasa... e vina ta ca ai devenit asa, la urma urmei ar cam trebui sa lasi dulciurile la varsta asta.