| anonim_4396 a întrebat:

SALT TPU! Imi place o fata din clasa si vreau sa va spun ce se intampla cateodata:
1.Se uita uneori la mine;
2.Ma certa de geaba o colega si ea mi-a luat apararea;
3. Un coleg din clasa mea are talentul sa enerveze oameni prin simpla prezenta,iar cand se intorcea la mine la banca, ea ii zicea ceva de genu': "CE TI-AM ZIS SA NU TE MAI INTORCI!?";
4. Mi-a luat penarul si i-a dat acelui coleg in cap cu el,iar stiloul meu a zburat pe geam..., a incercat sa mi-l caute si apoi zicea ca o sa-mi cumpere ea unul(Eu i-am zis ca nu e nevoie);
5. Cand am plecat acasa,iar, mi-a zis acelasi lucru si eu am zis la fel...
6. A mers odata cu mine spre casa pana ne-am zis "pa".
7. Radem amandoi de cineva des >:}.

INTREBARI: 1.Credeti ca ii place de mine?
2.Cum as putea sa fiu sigur de asta?

PS: NORMAL C VOI DA FUNDA! happy

Răspuns Câştigător
| Fluturash_Mary_1999 a răspuns:

Pai se poate spune ca ii atragi atentia destul de mult facand-o sa fie cat mai curioasa cu privire la persoana ta vei vedea daca te place. E genul de persoana care se face ascultata, autoritara, populara? Eu cred ca da. Asta poate insemna ca nu are nicio intentie ascunsa asupra ta si se apropie de tine din pure sentimente. Eu cred ca DA, te place!winking
Funda?! big grin

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Toate indiciile duc la faptul ca ea te place si asteapta de la tine sa o inviti la un suc. I-ai oferit flori de 8 Martie?

| SadhamRalsei a răspuns (pentru neutrino):

Am 11 ani... Oricum, ai dreptate! Cred ca o sa primesti funda! happy

| neutrino a răspuns (pentru SadhamRalsei):

Multumesc, esti foarte amabil. Ma simt onorat.

| Biiskrem a răspuns:

E posibil să te simpatizeze doar. Că-ți i-a apărarea, că râde cu tine, nu e nimic special. Poate așa e din fire. Dacă te-ar fi plăcut, nu s-ar fi rezumat doar la ''pa'' și la gesturi mici.
Totuși, nu poți fi niciodată sigur. Dacă o placi tu, ce-ar fi să-i spui?
De asemenea, mai poți atepta pentru a-ți întări afirmațiile.

| DellyDell a răspuns:

Eu cred ca te place. Da semne ca te-ar placea. Ii poti spune ca iti place de ea, ar fi cel mai bine.

| IoanaBia11 a răspuns:

Simplu. O poti intreba, daca te place sau nu.
E cea mai usoara medota.