| celmaitarenume a întrebat:

Salut baieti. Voi ce faceti ca sa va creasca barba? Am 22 de ani si nu am barba deloc, iar mustata e foarte rara, cateva fire. Am vazut copii de 16-17 ani cu mustata si barba ca de preot si eu la 22, aproape 23 nu am aproape deloc. Oare de ce? Imi dau saptamanal cu bigul dar degeaba. Aveti vreun sfat? Multumesc anticipat

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parul, barba si organele sexuale cresc hormonal!
Da, sunt adolescenti care la 16 ani arata precum adultii, deoarece au hormon masculin mai mult decat altii, de aceea se dezvoltata atat de rapid.
Tu poti sa dai cu 10 biguri din 5 in 5 minute, ca tot nu creste nivelul hormonilor, ca sa-ti creasca barba (sau organul sexual).
Trebuie sa intelegi ca fiecare este diferit!

PS Evident, intrebarea nu este plasata in categoria corespunzatoare, riscand sa-ti fie stearsa de admin.
Incearca pe viitor, sa alegi categoria corecta, sau sa alegi "conversatii", daca nu esti sigur de ea.

| mihai69 a răspuns:

Nu mă mai bărbieresc și crește.
Simplu.

| Drimmero a răspuns:

Pur si simplu imi creste si mi-e sila sa o aranjez mereu, o data la cateva zile trebuie retusata.

| Donsavas a răspuns:

Păi tu o razi în loc să o lasi sa creasca. Ea nu crește în câteva zile si daca o razi nu se indeseste. Parul de pe fata nu va face mai bărbați asa ca lăsați moda asta proasta

Răspuns utilizator avertizat
| Donsavas a răspuns:

Trebuie să folosești minoxidil sau substanțe de genul care să te ajute.

Răspuns utilizator avertizat
| Donsavas a răspuns (pentru celmaitarenume):

De ce sunt amuzant?

Răspuns utilizator avertizat
| Ely1234567 a răspuns:

Nu îți mai lăsa barbă happywinking