| anonim_4396 a întrebat:

Salut, eu sunt Alexandra, am 15 ani si sunt intr-o dilema. Nu stiu cum sa ma tund...nu m-am mai tuns DELOC de vreo 2 ani jumatate, parul meu este destul de lung ( este mai lung in spate decat in fata, eu am asteptat mult timp sa-mi creasca si in fata dar tot scurt e ) si habar n-am cum sa-l aranjez. Este putin ondulat, ceea ce e si mai naspa, pentru ca nu stiu ce freza sa aleg. Imi puteti da niste idei? Mi-as dori o coafura cu un breton asimetric dar nu-s tiu daca s-ar potrivi, pentru ca v-am zis ca e destul de ondulat. mersi anticipat...si astept ceva sugestiihappy

3 răspunsuri:
| Paris a răspuns:

Sunt in mare graba, dar trebuie neaparat sa iti raspund la aceasta intrebare. Si eu am parul la fel ca tine, e relativ lung, ondulet si in fata mai scurt decat in spate. Tunde-l regulat, pentru ca ai sa patesti ca mine (jumatate din parul meu e ars tocmai din cauza ca am stat aproape 1 an jumate fara sa ma tund) Tunde-l normal, fara breton asimetric sau filat sau etc. Nu lasa generatia asta de frizeri prosti sa isi bata joc de parul tau. Du-te la o coafeza batrana, si zi-i sa iti tunda varfurile. Oricum, parul lung, sanatos si frumos e mult mai adevarat decat o freza de copil tampit la moda happy

| antonia09 a răspuns:

Incearca sa il filezi pentru a-i da o forma cat mai naturala. Poti de asemenea sa il intinzi cu ajutorul placii sau a periei sub caldura feonului.
In privinta bretonului cred ca ti-ar sta bine indiferent daca ai par ondulat sau nu. Numai bine.