| Difference a întrebat:

Stiu ca suna cam aiurea dar as vrea sa aflu parerea partii feminine despre mine din punct de vedere fizic. Nu vreau sa ma dau in spectacol sau sa credeti ca asta e un mod de a ma baga in seama cu lumea, ci pur si simplu vreau sa vad parerea voastra.
As prefera ca fetele care sunt dispuse sa faca asta sa aiba cat de cat capul pe umeri si sa nu fie genul care cauta atentie cu orice pret chiar si pe net, iar daca au si cate ceva in cap cu atat mai bine.
Id-u este sociopat7
Cele care isi vor spune parerea sper sa fie una sincera (esti urat, esti frumos, cand te-au vazut la maternitate si-au dat toti doctorii demisia etc... )indiferent de cum vi se pare ca arat, multumesc.
Cele car vor sa raspunda, dati-mi si un feedback la acesta 'intrebare' si spuneti-mi ca voi sunteti acelea care ati dat add.

31 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu ai o problemă! Nu ai găsit persoana care să te placă, nu te resemna, crede în tine.
Pa, pa.

| Difference explică (pentru Legiuitoarea):

De fapt am cateva persoane care ma plac, am vrut doar sa vad o parere sincera si a altora. Am cerut chiar atat de mult?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Difference):

Bună.
Nu ai cerut mult dar ai arătat că nu ai încredere în tine!
Pa, pa.

| Difference explică (pentru Legiuitoarea):

Undeva ai si tu putina dreptate. Nu sunt prea increzator in mine, poate ca si de asta caut sa aflu cat mai multe pareri, dar nu consider asta a fii un lucru rau, chiar daca aceasta cautare continua o fac din cand in cand si pe un site ca TPU.

| Oana92 a răspuns (pentru Difference):

Din pacate aici te vei lovi de comentariile unor oameni lipsiti de orice gram de bun simt, oameni care se simt bine atunci cand jignesc si ironizeaza pe toata lumea!

Nu o sa dau add la id-ul tau pentru ca nu obisnuiesc sa stau pe mess si pentru ca nu cred ca frumusetea fizica are vreo importanta. Imi pari un baiat destept si oricum mult mai citit decat multi dintre cei care ti-au comentat la intrebare. Nu iti mai baza stima de sine pe ce zic altii sau pe ce cred ei despre tine.Esti mai bun de atat...

| Difference explică (pentru Oana92):

As vrea sa pot face asta si sa fiu mai bun de atat... dar nu cred ca sunt.
Multumesc oricum pentru sfat.

| valentingb a răspuns:

Nu multa lume e dispusa sa isi dea id-ul unuia care are numele pe TPU "fake" si id "sociopat" si care parca da anunt la matrimoniale "sa aiba si ceva in cap". Posteaza si tu o imagine pe postimage.org, pune link-ul aici si vei primi cateva zeci de raspunsuri, pentru ca dureaza cam 10 secunde sa-ti raspunda cineva. Legiuitoarea are dreptate, dar stai linistit, nu fizicul conteaza pentru fetele "cu ceva in cap".

| Difference explică (pentru valentingb):

Cand am spus ceva in cap, ma refeream ca nu vreau parerea unor fete ce prezinta un grad scazut de inteligenta si din cand in cand mai dau cu burta in buric. Nu o sa postez o poza cu mine pe un site public tocmai pentru ca nu ma intereseaza sa imi fac 'reclama'. Nu am facut acest topic ca sa fac rost de id-uri, dupa ce mi-ar fi spus parerea lor le-as vi dat ignore daca asta ar fi vrut.

| valentingb a răspuns (pentru Difference):

Eu inteleg ca e pur si simplu o curiozitate a ta, asa ca ti-am dat un sfat, ca sa primesti raspunsuri. Tu de fapt nici nu iti pui problema ca ar fi ceva in neregula cu tine, fizic, probabil esti multumit, mai mult din punct de vedere psihic iti pui intrebari, poate ca uneori gandesti mai mult decat ceilalti. Nu multa lume va depune efortul pe care l-ai cerut. Si inca un sfat, nu o supara pe Legiuitoarea. Nu intreba cum si de ce, doar fa cum spun de data asta.Salut!

| Difference explică (pentru valentingb):

Da, aici ai dreptate. De prea multe ori gandesc un lucru prea mult si iau in calcul toate variabilele si sunt constient ca e una din marile greseli ale vietii mele, dar asta sunt. Incerc cat de mult posibil sa ma detasez de asta...
Cat despre treaba cu legiuitoarea, nu am prea inteles-o? Daca are rank 2 pe site nu inseaman ca tot ce spune ea e lege si oricum nu cred ca a fost vreo suparare.
Ca un sfat la ce mi-ai scris ultima oara, un citat care mi-a fost spus de un mare om pe care eu l-am intalnit. 'Ridica-te, orice barbat are aur pe genunchi si nu trebuie sa ingenuncheze in fata nimanui', chiar si pe un site.

| valentingb a răspuns (pentru Difference):

Daca nu te-as sti...(nu te stiu, dar din comentariile tale te cunosc mai bine decat altii, observi) daca nu te-as sti as crede ca anumea ai spus propozitia asta asa, ca sa imi gadili curiozitatea si sa te intreb "care om mare?"

| Difference explică (pentru valentingb):

Chiar deloc, am spus-o pentru ca mi se pare una din propozitiile dupa care ar trebui sa te ghidezi in viata.

| foxsilver a răspuns:

Intamplator sunt una din persoanele care a vazut filme cu Jude Law, asa ca nu tine vrajeala asta ieftina.

| Difference explică (pentru foxsilver):

Nu e nici o vrajeala ieftina. Pur si simplu am vrut sa fac topicul asta, iar Jude Law este unul din actorii mei preferati. E ceva rau in asta?

| raluk27 a răspuns:

1. Puteai sa iti pui la avatar o poza de-a ta, clara si reala, si scuteai timp.
2. Daca ti-ar spune una dintre fete "da esti foarte frumos, foarte sexy, bestial", te-ai simti mai bine?
3. Tu ce parere ai despre fetele care bat din gene si te intreaba zilnic "sunt frumoasa?" E cam acelasi lucru
4. Dai impresia ca vrei sa te "validezi", ca iti place sa auzi numai opinii pozitive despre tine. Iti pasa prea mult de ce cred altii.

| Seby90 a răspuns:

Just another normal day... fishing... for compliments.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu as vrea sa-mi dau id-ul aici, dar daca postezi undeva poza si ne dai link-ul, te ajut cu placere si incerc sa fiu cat mai sincera.

| Difference explică (pentru anonim_4396):

Nu am cerut sa iti dai id-u aici, ci doar sa dai add.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca tie ti-ar trebui o femeie.

| Difference explică (pentru anonim_4396):

Foarte posibil sa ai dreptate, dar cui nu i-ar trebui?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Difference):

laughing tuturor! Parerea altora nu trebuie sa conteze asa mult, lumea e plina de ''multi'' si de ''altii''Nici eu nu sunt prea apreciat, chiar si aici pe forum, dar nu tin cont de parerea altora decat intr-o anumita masura, masura care nu mi-ar putea schimba idealurile si tot ceea ce eu cred ca am mai bun.

| Difference explică (pentru anonim_4396):

Asa este, dar nu am cerut sa fiu apreciat sau detestat, ci pur si simplu sa aflu o parere. Omul cu cat se loveste de mai multe feedback-uri cu atat mai mult are de castigat, fie ele bune sau rele. Deacord ca intrebarea e putin cam 'aiurea' dar nu cred ca am cerut luna de pe cer.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Difference):

Stiu,eu am vrut decat sa te gusti o gluma, ai vrut o simpla evaluare, eu am zis ca ai nevoie de o femeie (pentru astalaughing ), insa vad ca s-au nascut dispute si esti luat peste picior de unii.Eu cred ca ar trebui sa te uiti in oglinda si daca te consideri chipes, aia esti, oricum fetele apreciaza mai mult alte chestii(nu ca fizionamia si figura nu ar insemna nimic pentru ele, sunt si altele care se axeaza doar pe asta, altele pe bain etc.)Succes!

| Difference explică (pentru anonim_4396):

Stai linistit, nu ma afecteaza catus de putin glumele unor oameni care nu au deschis in viata lor o carte sau se bat si cu citirea unui text cursiv. Multumesc, succes si tie in viata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună,nu-ți mai fă griji cu privire la felul cum arăți că nimeni nu este perfect. Dacă te vezi urât atunci fă ce poți ca să arăți și tu mai bine fizic, oricine poate face asta dacă vrea și nu stă să ceară păreri colo și colo.Este logic că părerile vor fi împărțite, în funcție de ceea ce visează fiecare fată... poți fi un om simplu, care arată normal iar unele să te vadă urât.Ori să te crezi frumos foc și câteva să nu fie de aceași părere.
Eu îți spun că părerile se schimbă și degeaba te-aș numi frumos fără să îți cunosc caracterul, la fel și în cazul în care aș spune că ești urât, pentru că ai zis, părere sinceră. Frumusețea nu ține doar de fizic.

| Difference explică (pentru anonim_4396):

Deacord cu tine, dar nu poti sa-mi cunosti caracterul avand in vedere ca suntem pe un site. Sunt oameni care traiesc langa altii o viata intreaga si nu ii cunosc, tocmai de aceea am cerut doar o parere pur subiectiva, referitoare la fizic.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Scuza-ma ca intervin si eu ca musca-n lapte dar cum, oare, ai vrea sa ti se raspunda la intrebare daca nu ai lasat nici-o poza cu tine?
Care era de fapt si de fapt scopul?

| Difference explică (pentru Jυsтℓσяγ):

Nu trebuie sa te scuzi, nu-i nici o suparare.
Am spus ca nu las poza pe site pentru ca nu vreau sa imi comenteze toti idiotii. Daca vedeam ca omul care era dispus sa-si dea cu parerea era unul 'decent' ii trimiteam pe mess poza.

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru Difference):

Acesti "idioti", cum spui tu, fac parte din comunitatea TPU si majoritatea dintre ei n-au mai mult de 15-16 anisori.
Ce "decenta" visezi tu din partea unor copii de 14-15-16 ani?raised eyebrows
Astia (multi dintre ei) nici „multumesc" ori „merci" nu au invatat sa spuna/scrie inca daramite sa mai aiba si notiuni de baza despre „politete" ori „bunele maniere" in general vorbind.
Poate ca tu esti mai in varsta decat ei dar gandeste-te, pune-te putin si in locul "lor" daca intr-adevar "crezi ca stii".
Stii; de obicei e bine sa fi maleabil caci daca emiti prea multe pretentii, in general vorbind, ai mari sanse, ca dupa, sa ramai cu „un gust amar in gura".

| Difference explică:

Nu pot face asa ceva, desi in opinia lui Dante sinuciderea nu era cel mai mare pacat, in fata lui Dumnezeu este cel mai mare.
p.s Prostia doare?

| Difference explică:

Nu are rost sa ma contrazic cu tine aiurea, e clar ca nu voi ajunge la nici un rezultat. Felul in care ai scris Dumnezeu mi-a spus tot ce e de stiut despre tine, dar si ateismul e un fenomen, asa ca nu voi comenta aici si acum.