| azd a întrebat:

va rog sa imi spuneti si mie ce alimente ar trebui sa mananc ca sa am parul frumos, rezistent si stralucitor.
Am citit pe o revista ( pe care nu o mai am angry ) scria ceva de genu ca sa ai parul frumos trebuie sa mananci alimente care contin zing, magneziu... numai stiu sigur
Dau un exemplu (cred ca e adevarat ) : daca beau multa apa hidradez firul de par sau daca imi ud parul il hidratez ceva de genu

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Da, sa bei apa sa ai parul stralucitor, sa mananci alimente bogate in grasimi sanatoase de genul omega 3, adica peste, nuci, alune si evident fructe si legume pentru intreaga gama de vitamine si minerale plus oua pentru proteine (parul e facut din proteine, cheratina)

3 răspunsuri:
| MihaiGe a răspuns:

Hm...nu cred ca tine de alimentatie, doar sa ai un stil de viata sanatos si parul va fi sanatos!
Succes

| hummmer a răspuns:

Şi chelioşii nu beau apă? Sau şamponu cu extract de cuc face păru des.
Nu crede minciunile din reviste.

| Jasm a răspuns:

Ai nevoie de minerale, intr-adevar. Incearca algele marine, o cantitate foarte mica zilnic poate face minuni. Si bea multa apa, daca iti uzi parul il hidratezi doar superficial. De asemenea, recomand si eu un stil de viata sanatos.