| valentin2002 a întrebat:

As vrea sa îmi cumpăr o mașină de tuns pentru barba și corp și chiar nu știu care ar fi mai buna raport calitate-pret. Am nevoie de niste recomandari, de preferat dacă aveți și sunteți mulțumiți de ele. Mulțumesc anticipat!

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Eu am primit cadou un aparat de tuns, cu baterie reincarcabila (Surker).
Doar mai tarziu am aflat ca este pentru tuns animale (caini si pisici).
Merge foarte silentios, nu trage firele, lasa firele de lungime de la 4mm in sus.
E o placere sa lucrezi cu el. Ma tund cu el de peste 5 ani, fara probleme.

| AlexCristi97 a răspuns:

Nu stiu sa iti zic exact modele, dar am avut de la Remington si de la BaByliss, prima mentionata a fost vreo 300 iar a doua 150 redusa de la 400. Sunt foarte multumit de ambele, cred ca orice masina de tund barba in jur de 150-200 de lei de la o firma cunoscuta sunt perfecte, atat timp cat au atasamentele de lungi pe care ti le doresti. Pentru tuns corpul, in zonele intime nu sunt bune, ciupesc foarte rau fiind pielea mai sensibila si moale. In restul corpului, cea de la BaByliss are un atasament special si merge perfect.

https://www.emag.ro/......DGCDYYBBM/

ceva de genul folosesc acum, doar ca a mea are un cap special pentru corp si nu reusesc sa gasesc niciuna cu acel cap. Daca vrei doar trimmer pentru corp sunt modele si la 90 de lei care par ok, daca nu vrei sa investesti mai mult.

| AlexCristi97 a răspuns:

Daca vrei ras sau scurt, one blade este foarte bun din cate am auzit, doar ca eu imi las barba mai lunga si folosesc minim setarea de 10mm (pe cand one blade cred ca are maxim 5 mm).
E important sa te uiti in funtie de lungimea minima dorita, chestia e ca masinile de tuns pentru barba in general au setare minima de 0.5/1mm, care nu e ca si ras, oneblade tunde la 0, ca un aparat de ras

| MeMe123 a răspuns:

Salut, Philips One Blade. mergi pe incredere! un super aparat, usor, micut si super compact. nu am avut probleme cu el si il am de 1 an.

| JicaContra a răspuns (pentru MeMe123):

AM RAHATUL ALA!
cand e vorba de ras ma duce de la barbos la neras, DECI NU RADE
cand e vorba de tuns NU FACE FATA, trebuie sa bag foarfeca la greu inainte sau da kix cu mult brio, DECI NU TUNDE!

nu stiu la ce il folosesti tu, dar raspunsul e TOTAL pe dinafara

| MeMe123 a răspuns (pentru JicaContra):

Eu n am avut niciodata probleme cu el, si nu am trei fire la barba. Poti sa iti exprimi parerile intr-un mod elegant!

| JicaContra a răspuns (pentru MeMe123):

Cum spui tu, m-am plictisit sa demonstrez rahat la toti amaratii!

| MeMe123 a răspuns (pentru JicaContra):

Du te si culcate, esti obosit prietene!

| JicaContra a răspuns (pentru MeMe123):

Pune cratima intre du si te
adica:
Du-te
altfel nu e in romana
ghici, cine e pe dinafara!

| MeMe123 a răspuns (pentru JicaContra):

Cat mai e pensia de handicap? Sigur esti abonatwinking

| JicaContra a răspuns (pentru MeMe123):

Dap, sunt, dar mai bine la handicap, ca mine, decat la handicapat mental, ca tine