| Andrei_Mihnea_2000 a întrebat:

Salutare. As vrea sa scap si eu cateva kilograme, am 184 de cm si 83 de kg, as cam vrea sa ajung pe la 75 de kg, imi puteti sugera o dieta?

Răspuns Câştigător
| SpKH a răspuns:

Exista niste site-uri pe care poti calcula cate calori consumi in f de vasrta greutate si activitate fizica. Vezi acolo cat iti da si in fiecare zi sa monitorizezi cate kcal mananci. Trebuie ca la sfarsitul zilei sa nu depaseasca nr de kcal arse. Nu te infometa, nu trece la cure extreme ca te faci mai greu=). Ia-o cu incetul. Mananca carne, in combinatie cu salata, rosii, nu cu cartofi. Carnea tine de foame

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mult sport, bea apa, si salate

Răspuns utilizator avertizat
| tzuria79 a răspuns:

Fratele meu, uitate la femeia asta, https://www.youtube.com/channel/UCArcbWdXyApNoBCkq_1vhLQ/, am slabit deja 19 kile in 2 luni. Poti slabi si 5, 10, dupa cat ai nevoie sa slabesti. Incearcai dieta.

| Dyanita a răspuns:

Recomand dieta ketogenica. Cauta pe google si vei gasi multe sfaturi cu privire la această dieta!

| Alex14DaFunda a răspuns:

Sport: sală, cu corpul tau, de care vrei, si mânca mai puţin ca de obicei, daca mananci puţin de obicei, mananca mai puţin.
Deficit caloric>slabesti
Surplus caloric>pui greutate

| Knokout a răspuns:

Salata, sa faci sport in fiecare zi si sa imi dai funda happy

| Andrei_Mihnea_2000 explică (pentru Knokout):

Pentru asta nu primesti funda

| elena777x a răspuns:

Sport, sport si iar sport.