| SadRomance a întrebat:

Stiti cu totii, cand ai un program incarcat la scoala, mananci orice numai sa ai energie. Dar de cele mai multe ori acele alimente nu sunt tocmai sanatoase.Asa ca, intrebarea mea e:Ce as putea manca la scoala ca sa nu ma ingras?

Răspuns Câştigător
| 女明DongRi a răspuns:

Pai incearca sa te trezesti mai devreme ca sa timp de 15-20 sa poti manca dimineata: cerealu musli cu lapte, iaurt cu fructe, un sandwich cu sunca de curcan(are putine calorii si lipide) si cu paine de secara; si poti sa bei un suc de fructe nataral; ceaiuri de fructe; lapte etc.
Daca mananci dimineata, micul dejun iti va da energie pana la ora 10-11. Iar dupa 2-3 ore poti sa mananci niste biscuiti cucereale, ex:Belvita start; un mar; o portocala; iaurt etc.
bafta!

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

O portocală/măr și 1-2 pachete de biscuiți Belvita Start cu portocale și struguri.
O să ai energia dorită și cel mai important lucru este că sunt sănătoase și nu îngrașă.
Baftă!

| NoNameJunior a răspuns:

Un sandwici cu:
-rosii
-branza
sau:
-salam
-cascaval
pe langa sandwici, iti mai poti lua un fruct.Succes la scoala!

| ilovemilka a răspuns:

Un mar...thinking iaurturi, altceva nu mai stiu

| Alexander123 a răspuns:

Fructe, ia-ti fructe.Iti dau si energie, sunt si sanatoase si nu te ingrasa.

| introduaicinumele a răspuns:

Eu mananc dimineata pe la 10 cereale cu lapte sau omleta si cand vin de la scoala, adica pe la 6 mananc cartofi prajiti cu frigarui sau pizza si uneori supa/ciorba si mai iau uneoric ate un sandwich pe la ora 11-12 dar de multe ori nu mananc nimic de searahappy