| Oitza a întrebat:

Tocmai ce m-am tuns, si nu imi place cum imi sta. Imi puteti da niste sfaturi pentru cresterea parului mai repede?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o chestie trecatoare :).
Cu cat schimbarea e mai radicala cu atat socul nostru e mai mare si ne obisnuim mai greu cu noua noastra imagine. Dar asta nu inseamna ca nu ne obisnuim.
Ia vitamine A, B, C si E. Eu iau suplimente si ma ajuta foarte mult ( vitamine de la A-Z ). Dar iti zic din proprie experienta, nu poti sa depasesti cei 2 cm care sunt maximul pe luna :). Mie mi-a crescut 12 cm in 6 luni, i-am masurat cu ligra :>:">.
Te-ar putea ajuta si acest articol : http://www.divahair.ro/......ai_repede! xoxo.
Important e sa ai grija si de varfuri, sa nu fi nevoita sa le tunzi, asa ca foloseste si un balsam.
Uite asa se aplica balsamul corect : http://didiglamour.blogspot.com/......cient.html ai grija sa nu dai si pe scalp pentru ca se ingrasa.

5 răspunsuri:
| Tynnna a răspuns:

Uleiul de ricin este bun. Il aplici la radacina si il lasi cateva ore bune inainte sa iti speli parul. costa in jur de 5 lei.

| 1000bodies a răspuns:

Du-te la farmacie si cere ulei de ricin.

| PanaceuUniversal a răspuns:

Oitza... sigur nu te refereai la lana?

Serios vorbind... uleiul de ricin ar fi cea mai buna solutie... oricum nu te astepta ca peste noapte sa ai parul cu 5 cm mai lung. Actioneaza lent si pe perioade indelungate. In plus afecteaza mai mult cantitatea si calitatea parului decat viteza lui de crestere!
Cel mai bine ar fi sa te obisnuiesti cu tunsoarea! -fiindca alta solutie nu vad

| elenusa12 a răspuns:

Nu poti face face asta, dar te boti duce la un stilist care il poate face sa arate mai bine.

| Yonutz_8580 a răspuns:

Sau ca sa nu mai dai multi bani un sfat ar fi sa te speli des pe cap astfel parul creste mai repede.(fara aluzie)