| R100 a întrebat:

Va rog frumos sa imi dati niste sfaturi. Cam ce modele de rochii si ce culori se poarta acum. Am peste putin timp o cununie civila si chiar nu stiu ce sa caut... Sper sa ma ajute cineva.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Euletitia a răspuns:

Se poarta rochitele midi sau lungi(nicidecum scurte), neaparat monocrome. eu as opta pentru o culoare puternica, precum mov, turcoaz, fuchsia sau rosu, dar si o rochie neagra sau nude exprima eleganta. Insa nu uita, simplitatea si eleganta tinutei sunt esentiale la astfel de ocazii.

| kaileemckenzie a răspuns:

Se poarta culorile mai pale si mai simple.
PS: Sa nu alegi NEVER rochii incarcate pentru. ca nu o sa te scoata deloc in evidenta. Alege ceva simplu "soft" si elegant.;) Si daca chiar vrei sa vezi rochii asa mai "fashion" cauta pe siteul: www.fashionandbeauty.ro eu intru mai mereu pe el si mereu sunt incantata de ce vad acolo.;)

| RoxanaM a răspuns:

Se poarta rochiile simple, numai e ca pe timpuri cu 100 de paiete si sclipici. acum cu cat mai simplu cu atat mai frumos incearca o rochie : bej sau nud un rosu deschis un maro frumos. Sper ca ti-am fost de ajutor, te pup.

| anapana a răspuns:

Gasesti si aici niste modele dragute la preturi accesibile.
http://infonunti.com/rochii-cununia-civila/