| BeLyNdA a întrebat:

Voi cand va-ti epilat pentru prima data? Prin ce metoda? Fundiza!

14 răspunsuri:
| Beatrice_5910 a răspuns:

La 12 ani si clasica metoda, cu lama laughing. Apoi sa evoluat la aparatul de epilat smug iar apoi din lene la salon cu ceara :-

| pwp a răspuns:

Buna.
acum o saptamana(sau 2), cand am avut banchet.[am 14 ani]
m-am facut cu crema Veet

pa-pa

greece12
| greece12 a răspuns:

Ce lucruri ma faci sa-mi amintesc!
Aveam 14 ani,eram paroasa ca un lup,ma radeam cu lama de vreo doi ani,nu ieseam din pantaloni nici daca ma omorai si, am hotarat sa ne epilam cu ceara calda, eu si prietena mea.
Zis si facut.Am incalzit ceara, ne-am aplicat fiecare cateva "dungi" pe cate un picior si a venit momentul adevarului.Hai sa tragem de fasii. Durea,ne alunecau mainile, ne curgeau lacrimi, ceara incepuse sa se sparga...Am aplicat iar ceara calda si eu i-am tras ei o fasie si ea mie.Cinci blocuri au auzit urletele noastre,ma mir ca n-am facut stop cardiac,de durere.
Sa nu-ti spun cam cum aratam cu o dunga de par epilata si restul nu,parca eram dihori!
Ne-a luat ore in sir incercarea sa ne epilam,plangeam si radeam in acelasi timp, cred ca devenisem isterice amandoua...Dar, am reusit!
N-o sa uit in viata mea prima epilare!
Sa te duci la salon!

| CookieMonsta a răspuns:

Primavara anului trecut, ceara.

| PetreConstanta a răspuns:

De mult draga mea Cu ceara

| Awndre a răspuns:

La 11 ani, lama, dupa aceea ceara rece( e mai buna)

| blackporcelain a răspuns:

Ceara,cea mai buna

| AnemonaP a răspuns:

La 11 ani jumate, asta-vara cu lama

| cancelarul a răspuns:

La 6 ani, am picat intr-un cazan plin cu zmoala

| Stefania_3298 a răspuns:

La 9 ani jumate cu aparatul de epilat pana la 11 ani.si de la 11 ani cu ceara la coafor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ma epilez unde? specifica zona mai intai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca aveam 10 sau 11 ani, asta nu mai stiu sigur, cu bigul.

| Natral a răspuns:

La 11 ani.Cu ceara deoarece nu este bine cu lama mai ales cand esti mica pentru ca dupa va trebui sa te faci o data la 2 zile, asa cu ceara chiar daca doare putin, te faci doar odata pe luna si nici crema nu este prea buna pentru ca nu iti smulge firul de par de la baza ci doar de la jumate si iti va creste foarte repede iar cu aparatul este prea dureros.

| Sedativ_7392 a răspuns:

Poi sincera sa fiu in clasa a 6-7 km asa.cu crema.[iti recomand dk vrei. e foarte usor si nu patesti nimic nu te doare nu nimic.]