| kimmi95 a întrebat:

Vreau sa imi fac suvite cu tinctura castelanie si albastru de metin Ce trebuie sa fac sa iasa cat mai evidente pe parul brunet?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Metil.

| apalipis a răspuns:

Probabil, sa-ti decolorezi parul.
Dar avand in vedere ca e brunet, o sa se decoloreze mai greu.
Ia-ti un decolorant de 9% si decoloreaza-te o data, daca nu ti s-a deschis de tot, mai decoloreaza-l o data apoi aplica albastru de metil si castelanie.
Atentie! Amandoua trebuie dizolvate cu putina apa sau balsam. Albastrul de metil pe haine sau obiecte, pateaza.

| alicealicealicealice a răspuns:

Sa nu iti faci suvite pentru ca iti strici parul...