| Sara2 a întrebat:

Vreau sa slabesc dar nu imi pot lua gandul de la mancare, si acum imi vine sa ma duc la frigider nu pot adormi ca mi-e gandul la mancare, dar de abia ma abtin, si ma gandesc ca de abia astept sa se faca dimineata sa mananc ceva, am luat si niste pastile care cica taie pofta de mancare, dar nici un efect, nu o taie deloc, ce sa fac? beau destula apa cand mi-e sete dar tot degeaba, nu are efect chestia cu apa la mine, am terminat alta sticla de apa care am cumparat-o la ora 23:00 si degeaba, iar ziua mananc f mult, de 6 ori pe saptamana fast food, ce sa fac sa treaca pofta? luna trecuta am facut sport zilnic, 7 zile saptamana dar tot asa mancam si am dat jos doar 3 kg intr-o luna si m-am enervat rau

6 răspunsuri:
| kiss a răspuns:

Inainte sa mananci bea un pahar cu apa.
fara fast food, de asta te poti lasa, eu m am abtinut sa imi mai iau si dupa un timp nici nu mi se mai facea pofta, nu am mai mancat cred ca de vreo 3 luni ceva de la fast food.
nu te infometa! cand iti vine sa mananci pune-ti in farfurie mai putina mancare, e bine sa mananci des si putin.
dupa ora 7 incearca sa nu mananci, nu o sa poti din prima dar incearca macar sa nu te trezesti noaptea si sa fugi la frigider.
cand simti nevoia sa mananci ceva multi iti spun " mananca un fruct, mananca un mar mai bine" ei, nu manca merge, iti accentueaza senzatia de foame, e incercat pe pielea mea, nu seara, e bine sa mananci dimineata un mar.
dimineata mananca bine, ca ai nevoie de energie insa pe parcursul zilei incearca sa poftesti cat mai putin.
fa miscare, nu e nevoie sa iesi la alergat sau sa mergi neaparat la sala, dar 1-2 ore de plimbat pe jos zilnic ajuta foarte mult.
dulciurile sunt nebunie mai ales daca iti plac foarte mult, sucurile carbogazoase de asemenea, incearca sa reduci consumul acestora.
sper sa iti foloseasca ce am zis eu aici, sa stii ca iti spun din proprie experienta si nu bat campii. mult noroc :*:*

| TrottiForYouOfSurprise a răspuns:

Buna,trebuie sa incerci sa te opresti ca daca nu vei fi obeza! (scuze)
Gasesteti alt hobby decat mancarea de la fast food. Daca te gandeesti ca,,,, cartofi asti sunt din punga si se fac intr-un ulei vechhi de o luna >>...
Nu este sanatos, fast food-ul nu poate aduce numai ingrasarea ci si alte boli grave.
Eu nu am mai mancat de 5 ani de la fast food si ma simt perfect.
Puneti din toate felurile de mancare cu bun simt, nu te infometa dar nici sa mananci ca un porc (scuze de expresie ) numai bine si succes

| adriana9000 a răspuns:

Eu sunt slaba (oamenii imi spun ca ar mai trebui sa ma ingras) si pot spune ca mananc cate putin din toate.Incearca sa iti gasesti alte preocupari sau cand vrei sa iei o gustare mananca fructe.Fa sport (eu fac o data pe saptamana).Si daca chiar vrei sa slabesti NU MAI MANCA FAST FOOD.Gandeste ca mancarea asta are foarte multe claorii si mie una mi se pare foarte scarboasa.
Sper ca te-am putut ajuta!

| gIiiIolil a răspuns:

Cel Mai bine ar fi sa mananci vreo 2 ardei iuti inainte si dupa masa, si sa bei un pahar de apa dupa masa. De ce? Ardeiul iute ajuta la arderea caloriilor ( S-ar putea sa iti fie cald pentru urmatoarele 2 ore, e normal ), si apa ajuta la digestie.

| AlexOrian a răspuns:

Uite sfatul meu, in 2 saptamani slabesti sigur 5 kilograme:
1.Fa sport si cand vi vei observa ca tie foame nu? Ei bine mananca 2 fructe,cand faci sporturi grele corpul este obosit si isi ia energie din grasime, dar dupa ti-o cere inapoi, tu nu o sa ii dai grasime ci energie din fructe, cauta sa faci inot sau sporturi care te obosesc rau, daca faci sport 2 zile si a 3-a zi mananci KFS s-a dus totul de rapa! Mananca supa si piept de pui pentru ca el este muschi nu grasime!
2.Incearca sa faci macar 2 ore pe zi sport,adica flotari, alergari, abdomene etc...
3. Daca nu te poti abtine, am o solutie:
De luni pana sambata ti regim, iar duminica poti manca ce vrei! Absolut!
Sper ca te-am ajutat!

| ASAF204 a răspuns:

Ma, fomistule