| Daniaa a întrebat:

Aș dorii să aflu si eu mai multe informații in legatură cu Facultatea de Drept, dacă puteți să imi spuneți și mie câte ceva! Multumesc anticipat, Dau Fundă!

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Ce doresti sa stii de fapt?
Daca e vorba de admitere, se face diferentiat in functie de centrul universitar ales.
La Iasi de exemplu admiterea consta in 50 % test la limba romana si 50 % media la bac.
In Bucuresti nu conteaza media de la bac, se dau doua probe la admitere : romana si economie.
Alege centrul universitar care te intereseaza si vezi pe site modul de admitere ( sunt si centre unde admiterea se face doar in urma rezultatelor de la bacalaureat- la Sibiu de ex.).

2 răspunsuri:
| FastAndFurious a răspuns:

Admitere, materii, dificultate? ce informatii?

| Daniaa explică (pentru FastAndFurious):

Sunt clasa 11 si nu prea stiu sunt cam confuza. nu stiu daca sa dau sau nu imi e frica ca nu o sa ma descurc...