| Vecina a întrebat:

as vrea sa stiu cum se calculeaza exact media la bac.se calculeaza doar media de la probele scrise, iar competentele se dau doar pentru intrarea la probele scrise, sau in calcul se pun si calificativele de la competente?

Răspuns Câştigător
| demonangel37 a răspuns:

Se calculeaza media doar la probele scrise, la probele orale ti se da o doploma cu media pe care o ai sau nota pe care o ai la materia respectiva acele diplome o sa-ti trebuiasca la dosar sau cand va fi sa te angajezi ca sa se vada cum stai la anumite capitole deci nu au nici o legatura probele orale cu cele scrise. daca ai observat nimeni nu a picat din cauza probleor scrise deorece ele nu se pun la socoteala si sunt pe baza de diplome in schimb nota cea mai importanta este media de al bac si depinde de facultate la unele facultati iti trebuie calculata media de la bac si media generala a celor 4 ani de liceu. Succes