| ღSคภ๔яค a întrebat:

Ca sa devi insotitor de bord, ar conta inaltimea?
Acest job are avantaje/dezavantaje? Care sunt acestea?

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru a afla cat mai multe despre job si viata de stewardesa citeste cele doua bloguri( autoarele profeseaza ca steward) :http://andreea-nistor.blogspot.ro/2013/04/viata-de-stewardesa_28.html
http://adyiy.wordpress.com/tag/stewardesa/

| ElenaSA a răspuns:

Http://www.eva.ro/......38257.html
Poate iti este de folos.

| anonim38 a răspuns:

Well,si eu vreau tot insotitor de bord sa fiu, ar trebui sa ai intre 1, 58 - 1, 65. Avantajele sunt ca, calatoresti in toata lumea PE GRATIS pe langa asta primesti salariul lunar 1000 de euro si aceasca suma creste de-a lungul anilor, cunosti oameni de diferite natii. Dezavantajul este ca doar un curs la Scoala Superioara de Aviatie poate ajunge la 1300 de euro, deci foarte mult +practica! Mult succes si da-i bice la geografie si ENGLEZA!

| Valentin_Kojovici_1985 a răspuns:

Inaltimea este o cerinta pentru a ajunge la spatiul de stocare a bagajului de cabina care este deasupra scaunelor si pentru a avea si o deschidere de brat suficienta pentru a deschide usile de urgenta, acestea avand 2 manete care se trag cu ambele maini si se arunca usa cu totul, neavand inaltimea corecta nu poti face acest lucru in timp util si vei ingreuna in cazul unui eveniment neplacut ca sa zic asa.