| numesiprenume0 a întrebat:

Bună seara! Sunt major(26 de ani) și m-am hotărât să plec de acasă, dar fara sa dau prea multe explicații. Problema este că trebuie sa fiu sigur de aceasta schimbare majora.
Menționez că am făcut niște economii, gândul acesta avandu-l de mai mult timp, dar nu știu cum să procedez. Doresc să plec pentru a incepe o noua viață. Marea problema este că îmi este greu să găsesc un loc de muncă, pe cel actual neputandu-l pastra.
Mă poate sfătui cineva cum să procedez? Orice idee.
Ofer funda.
P.S. nu vreau sa apelez la cunostinte sau amici.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai este simplu, iti cauti loc de munca stabil si apoi iti inchiriezi o locuinta, dupa care iti anunti parinti ca te muti.

| Catrice a răspuns:

Pai dc nu-ți poți păstra jobul?

| numesiprenume0 explică (pentru Catrice):

Din cauza distanței.

| Wr3nch a răspuns (pentru numesiprenume0):

Nu vad de ce ai merge in alt oras, daca unde esti acum e ok. La 26 de amni iti poti gasi lejer chirie si nu trebuie sa te justifici.

| numesiprenume0 explică (pentru Wr3nch):

E complicat. Nu pot sta in chirie cu minimul pe economie. Caut ceva mai bine plătit, unde sa simt că mă dezvolt.

| Catrice a răspuns (pentru numesiprenume0):

Pai stai asa ca se poate muta aproape de job thinking

| AwGenetix a răspuns:

Eu zic ca nu esti atat de major cat timp vrei pareri daca sa-ti incepi o noua viata sau nu. Eu te sfatuiesc asa. Inainte sa iei decizii despre binele tau, discuta cu cei din casa daca e si spre binele lor, sau cel putin fa o analiza. Nu esti doar tu important. Si daca ajungeti sau ajungi la concluzia ca ar fi mai bine pentru ei, atunci..inainte cu tupeu. Nu moare nimeni cat timp isi doreste sa traiasca.