| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani si sunt interesat de un loc de munca la o fabrica de ambalare a produselor lactate pe banda in Anglia, nu se cere limba engleza, dar totusi o vorbesc destul de fluent, intrebarea mea este, care sunt avantajele si dezavantajele lucrarii intr-o fabrica si cum credeti ca ma voi adapta in conditiile mentionate mai sus?
Si inca ceva, in anunt scria ca salariul e undeva la 1600 lire/luna, cu cazare inclusa si o masa pe zi, sa ma astept la surprize, sau sa am incredere?

3 răspunsuri:
| georgianasiiulia a răspuns:

Ai grija sa nu fie o firma fantoma care sa iti ceara bani si apoi sa nu te ia in Anglia sau sa nu te duca altundeva si sa te omoare cum a patit o cunostinta de-a mea, si intereseaza-te despre cazare si conditiile de munca.

| Denis4life a răspuns (pentru georgianasiiulia):

Transportul e gratuit la fel si cazarea! par o firma destul de serioasa si nu e singura oerta pe care am vazut-o care suna bine, adica si la celelalte firme pe care le-am vazut salariul era asemanator.

| georgianasiiulia a răspuns (pentru Denis4life):

Nu poti sa stii niciodata.