| Denis673 a întrebat:

Bună TPU, as vrea sa știu și eu sa știu câteva domenii de facultate în care nu este implicata foarte mult matematica în afară de Drept, politie și litere, sa fie ceva unde o sa ai sigur un loc de munca.
Va rog ajutați ma ca nu știu ce sa aleg.

Răspuns Câştigător
| gratargratar a răspuns:

Cautate si de viitor: Psihologie, Medicina (majoritatea studentilor sunt prastie la matematica, desi se face putina pe la biochimie).

Mai putin cautate: Sociologie, Istorie, Geografie, Relatii nu-stiu-ce...

Vocationale: Teologie, Muzica (aici se face putina matematica pentru teoria muzicala, dar e matematica elementara), Teatru

5 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Turism, relatii internationale si studii europene, peisagistica, ia si tu site-urile facultatilor din tara la rand si vezi ce gasesti iar in functie de ce iti place te hotarasti. Apoi poti sa mergi chiar sa discuti cu profesori fata in fata si sa-ti povesteasca despre domeniul respectiv, ce se invata practic acolo si ce perspective de viitor ai prin finalizarea acelor studii.

| fluture156 a răspuns:

Facultati care merg spre Psihologie, Geografie, Istorie cu istoria artei. Sunt destule, acum depinde si de ce iti place.

| Lydia2806 a răspuns:

Facultatea de psihologie

| Denis673 explică:

La management se face multa matematica, e gen la liceu m1 m2 m3, daca da, care e din aceste 3 cine ma poate ajuta cu acest domeniu?

| christine99 a răspuns (pentru Denis673):

Se da examen la matematica. Si e la un nivel superior (cel putin aprofundat) celei din liceu, logic.