| alexandra_9869 a întrebat:

e nevoie de cazier in cazul unei angajari in alta tara? de ex. Italia.rog sa raspunda cei care au trecut printr'o asa o situatie.mersi mult

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cunosc legea italiana dar nu cred ca este nevoie la modul general, poate doar pentru anumite slujbe si la anumite locuri de munca. Nici in Romania nu este nevoie pentru toate slujbele, doar pentru acelea care atribuie calitatea de gestionar si pentru altele, care sunt stabilite prin acte normative ori prin cerintele angajatorului. Numai bine!

2 răspunsuri:
| bogdan3vl a răspuns:

Asta daca vrea angajatorul.sa nu uiti fundawinking

| tatiana_4747 a răspuns:

Alexandra in Italia nu ti se cere cazier.cel putin mie nu mi s-a cerut si lucrez de 5 ani cu contract