| ChrisstinaXdddddddd a întrebat:

Care sunt cele mai bine platite meserii? In afara de modeling sau cele din showbiz. Ce facultate trebuie sa urmez pentru fiecare?

6 răspunsuri:
| larousee a răspuns:

Dreptul ar fi ceva bine platit, stomatologia si medicina, dar iti trebuie bani pentru barou sau pentru un cabinet privat, in zilele noastre asa se practica, nu mai poti astepta job la stat. Cred ca kinetoterapie e ceva de viitor, am o prietena care a terminat acum 2 ani, a facut practica la un salon, apoi a devenit angajata si intr-un final dupa ce a capatat 2 ani experienta a primit un job in portugalia la un hotel de lux ca maseur, iar acum incearca sa aplice pe vase de croaziera - pe coasta pacificului sau in dubai, depinde de noroc. cred ca ar fi o optiune buna happy

| problematica07 a răspuns:

Chirurgii, Anestezistii si Dentistii (in general doctori), Piloti(de avioane) si Bucatarii personali. In rest sunt unii care au cu adevarat noroc:http://www.apropo.ro/wow/top-10-cele-mai-bune-slujbe-din-lume-poze-5087134

| monstrulet a răspuns (pentru problematica07):

Doctorii nu castiga bine in tara noastra. Doar daca se muta in alta tara...

| larousee a răspuns (pentru monstrulet):

Nu stiu cat de des ai umblat pe la medic, dar astia fac sute de euro pe zi, ca nu te baga in seama daca nu le dai ceva

| monstrulet a răspuns (pentru larousee):

Vorbeam de salariu, nu de mita care e ceva obisnuit in Romania.
Stii cati medici buni au plecat in ultimii ani? Cam toti.
Au mai ramas doar astia care confunda fetusul cu o tumoare, si tu le dai sacosica cu bani pentru asta.

| Vizitator a răspuns:

Cei mai bine plătiţi oameni din România câştigă, în medie, aproape 75.000 euro/lună http://media.imopedia.ro/......19968.html