| chrissi a întrebat:

Care e cea mai buna universitate de medicina din tara? Vreau sa dau la medicina, dar sunt putin in ceata...Eu sunt din Craiova, si multi ma indeamna sa nu raman aici la fac, ci sa plec in alt oras. Altii, dimpotriva, zic ca cel mai bine e aici, in Craiova...Nu prea stiu ce sa fac si mi-ar folosi foarte tare sfaturile voastre. Daca puteti sa impartasiti cate ceva legat de asta, din propriile voastre experiente sau din cele ale unor cunoscuti de-ai vostri, as aprecia enorm. Multumesc!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca, la ora actuala, cea mai buna facultate de emdicina din tara este cea din Bucuresti.
Eu am facut facultatea de medicina la Craiova si iti pot spune cu mana pe inima ca am cunostinte la nivel de top si imi pot masura fortele cu orice absolvent de medicina. Asadar, si la Craiova poti invata foarte multa medicina. secretul este, oriunde ai face, sa inveti foarte mult si constant.

| Sburatorul a răspuns:

Universitatea Carol Davila din Bucuresti este destul de renumita big grin.
Am un tovaras(clasa a 12a) care face meditatii la biologie de 2 ori pe saptamana si munceste din greu sa ajunga acolo, dorindu-si sa ajunga medic. Pe deasupra arata si bine, pastrandu-si stilul antic smug. Te poti convinge de pe google.
Bafta! smug

| andru8700 a răspuns:

Cea mai buna facultate din tara este la Bucuresti.Prietena mea a terminat medicina acolo si a fost foarte multumita. Parerea mea este sa o faci acolo canu vei avea de pierdut o sa iti fie mai greu cu drumul dar asta e. Sper sa ajungi un medic renumit.