| adytza0700 a întrebat:

Care e cel mai simplu mod de a invata o lectie?
funda

Răspuns Câştigător
| AndreeaRox a răspuns:

Este indicat sa o faci dimineata nu seara pentru ca atunci te poti concentra mai bine. Unii invata mai repede daca spun cu voce tare, eu uneori mai scriu inca o data lectia pentru ca asa o tin minte mai repede.acum depinde de fiecare.trebuie sa ti creezi propriul stilwinking

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AnaAmalia31 a răspuns:

Eu invat dimineata. Dupa ce citesc, repet ce-am citit, iar la sfarssit o zic cap coada. laughing rolling on the floor

| Mehh a răspuns (pentru AnaAmalia31):

Asa te bine te descurci tu? Norocoaso! Da' parca mie-mi ziceai ca nu invetzi!

| AnaAmalia31 a răspuns (pentru Mehh):

Invat de fierace data la lectii, ca daca ma asculta sa stiu...da vezi cum esti si ce interpretezi...laughing

| Mehh a răspuns (pentru AnaAmalia31):

Pai eu te-ntreb daca ai invtzat, tu NU...

| Catalina1388 a răspuns:

Depinde de fiecare. Am vazut ca lumea zice ca inveti mai bine dimineata. Ei bine, eu invat mai bine seara / noaptea. Ajung acasa de la munca, termin cu ce treburi mai am (eventual ma relaxez un pic), apoi ma apuc de invatat.
Trebuie sa te adaptezi in functie de materie. De ex, la romana, poti sa citesti cu voce tare, sa tocesti etc, insa la mate sau info... nu ai cum sa tocesti. Atunci este bine sa incerci sa gandesti logic / analitic. Cu cat intelegi mai bine ce citesti, cu atat vei retine mai repede. E destul de greu sa pui in aplicare lucruri pe care nu le intelegi.
Daca nu te superi, in ce clasa esti? happy

| MâţulMov a răspuns:

Tocindo big grin

| Anonim225 a răspuns:

Eu as zice sa te inregistrezi pe telefon citind si o asculti pana o inveti.

| IonutzAlexandru91 a răspuns:

Fiecare are modul lui de a invata. Eu, prima oara, citesc lectia integral de cateva ori pana o inteleg. Apoi incep sa invat pe fragmente. Si la cateva fragmente reiau. Si tot asa pana o termin.