| Cr7adi a întrebat:

Cat castiga un receptioner ce lucreaza 12 cu 24 la hotel de 3 stele cu vreo 40-50 camere?

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Buna Adi. In Romania, evident putin, in jur de 1500 de Ron daca lucrezi in orasul tau, in jur de 1200-1400 daca lucrezi in statiuni, in conditiile in care acolo trebuie sa ti se ofere si casa/masa full board. Numarul camerelor nu prea are relevanta, la noi nu prea exista cultul tipsurilor. Afara situatia nu e nici ea roz, salariile medii sunt in general un pic sub 1000 de Euro.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de patron. Nimeni nu-ti poate spune ca nu-i salariu fix.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de hotel. In jur de 1200 de lei, as spune eu.
Am lucrat la hotel, si cam asta era salariul receptionerelor.