| 589Robert a întrebat:

Cati bani primesc pentru 4 luni de concediu? Precizez ca mi-am dat demisia si sunt in preaviz

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

[ EDIT ]

Din cele 2 luni si jumatate lucrate doresti bani de concediu pe 4 luni de zile, interesant

https://www.tpu.ro/......5-zile-la/

| 589Robert explică (pentru Simpatic):

Vad ca te ai uitat pe intrebarile mele, ei bine intrebarea precedenta era pentru alt loc de munca, nu mai fi frustrat

| Simpatic a răspuns (pentru 589Robert):

Eu doar am facut niste legaturi domnu, nu am nicio treaba cu nimeni si nici datorii
nu-s deloc frustrat, ca nu-mi lipseste nimicwinking

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai vrea sa stim noi in ce stat lucrezi, care este contractul colectiv si contractul individual, ca sa aproximam treaba asta?
4 luni de concediu = 4 salarii de incadrare, adica fara sporuri. Daca in mod obisnuit sa spunem ca luai 2800 de lei, din care 500 erau sporuri, pe durata concediului vei lua 2300 de lei/luna.
Dar 4 luni de concediu se aduna cam in 3-4 ani de munca fara liber, ca fapt divers. Si nu stiu ce prevede legea, dar angajatorii nu prea lasa concediile neefectuate/neplatite mai mult de un an si ceva.

| ioana748 a răspuns:

La o luna lucrata ai 1.7 zile concediu.
La 4 luni ai 6.8 zile concediu.
Daca iti calculează la 100 Ron zi, reies 680 Ron.
Am aproximat.