| CipriaNNN a întrebat:

Ce faculate sau ce curs as putea sa fac contra cost sau gratuit, dar dupa terminarea lui sa imi gaseasca automat ei de munca.NU stiu daca am fost destul de explicit dar dau un exemplu cum e in politie:faci 2 ani la campina, si dupa ce termini totul cu bine iti gasesc ei loc de munca 100%. Deci as vrea ceva asemanator ca nu vreau sa fac o facultate de 4 ani si dupa aia sa nu imi gasesc de munca! multumesc

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La ce sevraj este în țara asta nu văd unde ai găsi așa repede un loc de muncă.
Sunt mulți care au 2 facultăți și un master și sunt taximetriști, luptă pentru supraviețuire.
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Ceva pentru armata sau politie.

| hiphopbeatz a răspuns:

Pilot.la scoala superioara de pilotaj de la baneasa.

pace!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Armata si politia fac asta, pentru ca ei sunt mai cu mot.
2. Daca faci dreptul si esti foarte destept poti intra ( ca e concurs!) la institutul de magistratura si dupa ce-l termini ai post asigurat.

| mariuspolizei a răspuns:

De ce nu dai la Academia de Politie? Se fac 3 ani si o sa ai si un serviciu sigur si decent