| MaryMarya001 a întrebat:

Ce meserie mi se potriveste daca ma descurc foarte bine la matematica,geografie, biologie si destul de bine la romana?

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Profesor.

| horia2012 a răspuns:

Topometru. Faci cadastru, harti, carti funciare, te plimbi peste tot.

| Sadop a răspuns:

Profesor, medic, asistent medical sau farmacist ( dacă îţi place şi chimia ), geolog, ghid turistic.

| iflirius a răspuns:

Bună. depinde ce îți place mai mult. dacă te pricepi bine la mate, fizica, biologie, chimie poți să te faci un doctor/farmacist etc.

Daca iti place romana și limbile străine te poți face translator.
Dacă îți place geografia / istoria te poți face ghid turistic.
mai caută pe net. happy