| sailor a întrebat:

Ce studii trebuie sa ai ca sa faci design de masini? (autovehicole)

Răspuns Câştigător
| cube a răspuns:

In primul rand, nu trebuie sa ai studii neaparat in desing.
Daca tii neaparat sa faci studii aprofundate, incearca o facultate de arte plastice, decorative si design.
Eu spre exemplu sunt licentiat in grafica publicitara si vreau sa adaug faptul ca in proportie de 90% din ce am invatat este din motivil ca am facut studiul individual acasa.
Era ceva pe pagina de la "Pro Motor" cu un articol in care un roman a realizat un desing pentru Lamborghini. Poate acolo afli mai multe informatii despre ce ai tu nevoie, daca nu gasesti situl da mi un reply ceva si am sa incerc sa dau eu de site.

| caracuianmarius a răspuns (pentru cube):

Vreau sa fiu designer auto trimite-mi te rog link-ul ala

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Design industrial. Se face la poli in bucuresti din cate stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Practic iti tebuie diploma de bac, in Romania nu exista Facultati cu Profil Design Auto, doar industrial, design de produs in care desenzi pentru. proiecte de la cesti, mese pana la iahturi etc. Pt licenta insa poti sa-ti alegi design auto ca tema. Facultate Dsign Auto exista de ex. in Italia la IED-Torino, sunt concursuri in fiecare an pentru bursa 80, 60, 40% reducere in cei 3 ani de studiu. Taxa e de ~9000/an.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am un raspuns, ci am si eu o rugaminte. Cube, te rog spune-mi siteul de la Lamborghini. Am incercat sa-l obtin de la Promotor dar fara succes. Ma numesc Vlad si ma intereseaza foarte mult. vlad_angell_8902@yahoo.com, Multumesc mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai facultatea de transporturi - autovehicule rutiere

| Radu_Sîrbu_1996 a răspuns:

In nici un caz!

| caracuianmarius a răspuns:

F

| Beul_Dured_1992 a răspuns:

Imi trimiteti si mie va rog linkul acela de la promotor...multam