| Miruna0909 a întrebat:

Ce valori morale si fizice ar trebui sa ating pentru a mă putea descurca in viată, adică așa zisa "școala vieții"?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Valori fizice?
Ca să te descurci în viață, trebuie să trăiești viața, nu să citești teorii despre atingere de valori.

| dullcat a răspuns:

Scoala vietii nu o termini niciodata pentru ca mereu ai de invatat pana cand ajungi pe patul de moarte.Plus, mi-e imposibil sa nu asociez cu o conotatie negativa, stiind ca toti smecherii si dubiosii postau candva pe Facebook ca sunt sefi la,, scoala vetzii''.

| gabicoo a răspuns:

Să ai tupeu și să știi oleacă de bătaie!
Succesuri în noul an școlar.

| CleanHeart a răspuns:

Pai unu la mana trebuie sa te dai cu capul gen sa ai experiente si 2 la picior( cum zice uraganu) trebuie sa iesi in societate si sa iti atingi obiectivele si pentru asta ai nevoie de o minte puternica ca lumea e o adevarata haita dar daca iti vezi de treaba si stii cum sa socializezi e ok, scoala vietii o cultivi pe parcurs doar daca esti curajos sa accepti provocari si sa iesi din zona de confort si e un proces lung si dureros dar care merita cand te pui la masa cu familia in cativa ani si ai realizat ceva

| anonim3248 a răspuns:

Nu există "școala vieții" cum crezi tu.

| TheGentleman a răspuns:

Vei afla răspunsurile citind cartea „Range: de ce triumfă generalistii intr-o lume specializată" de David Epstein

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fii smecher sa nu te fraiereasca lumea