| Mariaanaaaa a întrebat:

Conteaza la ce liceu intru? As vrea sa intru la stiinte ale naturii,numai ca acolo,media de admitere este foarte mare. Daca m-as duce la Economic,sau la veterinara,are ceva? Macar spuneti-mi cum e la economic,materiile, etc.As putea sa ma transfer in anul urmator pe stiinte?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-ți ca primele opțiuni liceele cu profil teoretic: real și uman(în principiu cele cu medii mai mari sunt mai bune, mereu teoretic e de vârf). Cu cât nimerești un liceu mai bun, cu atât vei avea șanse mai mari să ai colegi buni.
Un site care te va ajuta să te orientezi.
https://www.admitereliceu.ro/

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bacu se ia din mai orice liceu, da acum să nu te duci la ce știu eu ce liceu de agricultură.

| Mariaanaaaa explică (pentru anonim_4396):

Faza e ca am mediile generale foarte mari, de ex.per.total,media de absolvire a claselor 5-8 va fi 9.70, parca nu m-as duce la agricol, nici nu stiu ce sa fac...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mariaanaaaa):

Pune-ți ca primele opțiuni liceele cu profil teoretic: real și uman(în principiu cele cu medii mai mari sunt mai bune, mereu teoretic e de vârf). Cu cât nimerești un liceu mai bun, cu atât vei avea șanse mai mari să ai colegi buni.
Un site care te va ajuta să te orientezi.
https://www.admitereliceu.ro/

| christine99 a răspuns:

Nu prea conteaza liceul, dar de la Economic primesti o calificare si faci chimie, fizica si biologie doar pana in clasa a11-a.

| Maria3458 a răspuns:

Dacă o sa te transferi dai diferențe la unele materii, inscrie -te unde ți-ar place tie.

| Mariaanaaaa explică:

Multumesc tuturor pentru mesaje! Am luat 9.25 la rom.si 6.10 la mate.Pe total, media de admitere mi-a iesit 8.08! Ma voi duce pe filo!

| Mariaanaaaa explică:

Multumesc tuturor pentru sfaturi.La insistentele dirigintei, am decis sa intru la filologie, pe teoretic.Acum,nu-mi regret decizia.Probabil a fost cea mai buna varianta.