| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că introverții au șanse în domenii, să spunem unde sarcina primordială este vorbitul? Ca gen funcțiile din justiție (avocați, procurori) sau speakeri motivaționali, translatori, actori?

Răspuns Câştigător
| Kaonashii a răspuns:

Multi oameni nu sunt cu adevarat introvertiti ci doar inhibati sau timizi, nu e acelasi lucru
Introvertitii pot avea calitati foarte importante pentru un job de actor de exxemplu pentru ca sunt buni ascultatori, ganditori, sensibili si creativi

Sunt multi actori introvertiti de exemplu Rita Hayworth, Maryl Streep, Audrey Hepburn, Emma Watson, Keanu Reeves

Introvertismul nu e un handicap
E doar energie distribuita altfel
Poti invata sa lucrezi cu ea

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Teoria spune ca nu, practica a demonstrat ca si introvertitii pot avea functii publice, un exemplu presedintele nostru neamt Klauswinking

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Asta-i chiar bună laughing))) și dacă-mi amintesc eu bine aminte, pe lângă președinte el a fost și profesor, o altă profesie în care este necesară comunicarea. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt avocate care se pierd când trebuie să vorbească.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt oameni care nu au probleme să vorbească în fața altora.