| Nopejustnope a întrebat:

Cum pot verifica daca un curs (ex de tehnician veterinar) este real sau nu?
A mai făcut cineva un curs de genu ...De pe un site?
Îmi doresc tare mult sa fac un curs autorizat ...de tehnician veterinar dar am o reținere legata de banii și de valabilitate cursului ..nu vreau să mă trezesc cu surprize..atât... mulțumesc enorm ????

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cursurile de tehnician veterinar NU se pot face online, fiindca necesita 3 ani de stat in grajd cu animalele, ca sa faci practica si apoi sa-ti sustii examenele in clasa, la scoala.

| Nopejustnope explică (pentru Violleta2022):

Aha,un curs are durata de 6-7 luni. dintre care 2-3 luni este practic ....nu știu de unde scoți tu asemenea baliverne ..mai bine nu îmi scriai nimic

| bookofknowledge a răspuns:

In mare ce e online nu prea iti acrediteaza nimic, nu pot sa-ti dea diploma, si daca chiar iti pot da diploma, diploma aceea nu are nici o valoare, nimneni nu o baga in seama, cursurile online sunt mai mult tutoriale decat cursuri adevarate, poti la fel de bine sa inveti de pe Youtube si tot acolo esti(daca tu totusi nu vrei sa devii tehnician si te uiti doar pentru informatii n ai decat, dar nici atunci nu poti fii sigur cat de sigure sunt). Singurul moment in care esti sigur de cursuri este la faculte, mergi da admiterea(nu am idee daca e admitere sau dosar acolo), si intra acolo daca asa de mult doresti, nu mai cauta baliverne online.