| Blonduuuuuuu a întrebat:

Daca tatal meu e in puscarie mai pot aplica la academia militara? Mama m-a castigat intr-un proces avand drepturi asupra mea, dar am ramas pe numele lui de familie.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Pentru a fi recrutat in vederea participarii la concursul de admitere la o institutie de invatamant militar (scoala postliceala militara pentru formarea maistrilor militari, Academia Militara pentru formarea ofiterilor licentiati ) CONTEAZA doar sa nu fi avut tu, insuti, vreo condamnare pentru savarsirea unei infractiuni pedepsite de legea penala.
Documenteaza-te asupra criteriilor generale si specifice de recrutare a candidatilor din link-ul :https://dmru.mapn.ro/pages/view/98

| andreia67 a răspuns (pentru alessia5158):

Corect, doar comunistii pedepseau copiii pentru pacatele (existente sau inexistente) ale parintilor.

2 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Nu este posibil sa-ti afecteze sansele la aceasta academie deoarece tie iti cere la dosar un cazier. Daca acel cazier este curat si nu ai desăvârșit nicio infractiune, nu are cu ce sa infuentele sansele tale.Deja tu ai tutore pe mama ta si tu nu mai ai legatura cu tatăl tau doar cu numele lui(nefiind o problema), mai ales in legătură cu academia.happy